Pozvání pro školy

Dovolujeme si všechny učitele, žáky a studenty pozvat na 30. Podzimní knižní veletrh, který se bude konat v pátek a v sobotu 23. a 24. října v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě.
Na veletrhu se představí kolem 130 nakladatelství z celé České republiky, nebudou mezi nimi chybět nakladatelé učebnic, slovníků a univerzitní nakladatelství – mj. Lingea, Grada, Portál, Karolinum, Munipress, Vutium a univerzitní nakladatelství z Olomouce, Ostravy a Pardubic. I v letošním roce je součástí veletrhu bohatý doprovodný program, který se stále doplňuje – najdete ho tady.
Stejně jako každý rok školám nabízíme dvoudenní slosovatelné vstupenky, které stojí 60 Kč, za pouhých 10 Kč. Za tuto cenu si je můžete objednat do 10. října e-mailem na adrese dvorakova@hejkal.cz, případně telefonicky na čísle 569 424 115. V letošním divném koronovém roce Vám ovšem vstupenky nebudeme fakturovat, ale budete je mít připravené přímo na veletrhu, kde za ně zaplatíte v hotovosti. Stejně jako loni platí, že ke každým dvaceti objednaným vstupenkám získáte dvě vstupenky zdarma.
Letošní veletrh je třicátý, tedy jubilejní a vychází k němu unikátní kniha Země skrytých úsměvů. Kniha obsahuje 30 + 3 povídky spisovatelů, kteří na veletrhu v různých letech četli – mj. Aleny Mornštajnové, Jiřího Grygara, Jiřího Kratochvila, Kateřiny Tučkové, Biancy Bellové, Michala Viewegha, Miloše Doležala, Jiřího Padevěta, Jiřího Stránského, Ludvíka Vaculíka a mnoha dalších. Kniha tak snadnou a přitažlivou formou nabízí učitelům i žákům přehled o současné české literatuře. Řada autorů ji bude na veletrhu číst a podepisovat.
Země skrytých úsměvů stojí 349 Kč, na veletrhu se bude prodávat za veletržní cenu 269 Kč, ale školám ji nabízíme za pouhých 200 Kč. Kniha vyjde v každém případě, i kdyby se třeba veletrh na poslední chvíli nemohl konat nebo kdyby se některé školy nemohly zúčastnit kvůli karanténě. Objednané knihy proto můžete zaplatit buď předem na fakturu, v hotovosti při vyzvednutí, případně bychom Vám je mohli poslat poštou na dobírku. Knihu si můžete za zlevněnou cenu 200 Kč objednat stejně jako vstupenky do 10. října.