Informace pro návštěvníky

29. Podzimní knižní veletrh se bude konat v pátek a v sobotu 11. a 12. října v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě.

Základní informace

Výstavní stánky jsou umístěny ve všech prostorách Kulturního domu Ostrov, Na Ostrově 28 v Havlíčkově Brodě. V předsálí jsou v prvních dvou řadách stánky číslo 1 až 29. Číslování v hlavním sále začíná vpravo. V třetí řadě (v sále je to první řada vpravo) jsou stánky 30 – 39 (včetně dvou přísálí). V novém přísálí pod jevištěm jsou stánky s čísly 39.1 až 39.5. Směrem doleva pak následují čtvrtá řada (stánky 40 – 46), pátá řada (50 – 56), šestá řada (60 – 66), sedmá řada (70 – 76) a vlevo v hlavním sále je osmá řada (80 – 86). Na jevišti je devátá skupina stánků s čísly 90 – 99. Na chodbě v prvním patře jsou stánky 100 až 135. Na balkoně jsou v čelních dvou řadách proti jevišti stánky 140 až 161. Ve dvou řadách podél oken na balkoně jsou stánky 180 až 210.

Bližší informace o umístění jednotlivých stánků získáte u pořadatelů. Doprovodné programy 29. Podzimního knižního veletrhu probíhají v Kulturním domě Ostrov ve dvou saloncích v prvním patře, v literární kavárně Petrkov na balkoně, v prostoru PEN u vchodu do restaurace v prvním patře a rovněž na několika dalších místech v Havlíčkově Brodě, mj. v kině Ostrov a v sále Staré radnice . Podrobný program sledujte na informačních tabulích přímo na Podzimním knižním veletrhu a zde.

Otvírací doba:

V pátek 11. října od 10 do 19 hodin

V sobotu 12. října od 9 do 17 hodin.

Vstupné

Dvoudenní slosovatelná vstupenková knížečka stojí 60 Kč – a pokud předložíte kupon z loňské vstupenky, tak jenom 19 Kč. Vstupenková knížečka platí na 29. Podzimní knižní veletrh (neomezeně po celou dobu veletrhu), do Galerie výtvarného umění a Muzea Vysočiny – Havlíčkova domu (po jednom vstupu během veletrhu), do Galerie 8smička v Humpolci, na přednášku Jiřího Grygara v pátek v 16 hodin v kině Ostrov a na přednášku Martina Hilského v sobotu v 10 hodin v sále Staré radnice. Navíc je přenosná (může na ni opakovaně přijít třeba více členů jedné rodiny) a slosovatelná.

Losovat se bude během veletrhu dvakrát, v pátek v 18 a v sobotu v 16 hodin. Můžete vyhrát čtyřdenní zájezd do maďarských termálních lázní Bükfürdő od cestovní kanceláře M TOUR a kolekci francouzských vín od firmy Pozdní sběr, 10 x online předplatné Deníku N, velké knižní ceny z Domu knihy Kanzelsberger (každá v hodnotě 4 000 Kč podle vlastního výběru), kolekce knih a audioknih z nakladatelství Tebenas v hodnotě 4 000 Kč, skvělé knihy z nakladatelství Host, jakost, Nakladatelství Masarykovy univerzity, Anahita, Danka Šárková, Šulc-Švarc, Dauphin, Smart Press, Jonathan Livingston, Beskydy, Ronado, Cesta domů, Novela bohemica, Jan Vašut, Lingea, Studio Trnka, Jota, B&P Publishing, Hejkal aj., vstupenku na koncert Rock for Book, poukazy do kavárny Hejkal a další zajímavé ceny. Výhru může získat jen ten, kdo bude při losování přítomen.

Vstupenka navíc obsahuje kupony na slevy u nakladatelství Tebenas, Dauphin, Nakladatelství Masarykovy univerzity – MuniPress, Tiskárny Havlíčkův Brod, Karmelitánské nakladatelství a Hejkal, a kupon na levnější veletržní pivo Volvox Globator Bobeš. A když si uschováte poslední stránku vstupenkové knížečky až do 23. a 24. října 2020, dostanete na příštím veletrhu vstupenku za pouhých 20 Kč.

Snížené vstupné pro studenty, důchodce a handicapované návštěvníky je 30 Kč.

Lidé, kteří mají v době veletrhu, tedy 11. nebo 12. října narozeniny, členové České astronomické společnosti, českého a mezinárodního PEN klubu, Jednoty tlumočníků a překladatelů, Obce překladatelů a děti, které ještě nechodí do školy, mohou veletrh navštívit zdarma.