Šance pro autory

Podzimní knižní veletrh má novou nabídku pro autory, kteří si vydali nebo do veletrhu vydají knihu vlastním nákladem. Nabízíme jim tzv. autorský prostor za symbolickou cenu 500 Kč na oba dva dny. Tato cena obsahuje část tržního místa, uvedení autora v katalogu a 1 vstupenku na veletrh. V rámci autorského prostoru je možné prodávat pouze jednu knihu.

Co autorům účast na veletrhu přinese? Možnost navázat kontakty s knihovníky, knihkupci, novináři a čtenáři, poznat kolegy z oboru a také nakladatele, s nimiž by mohli v budoucnu spolupracovat. Pokud máte zájem, vyplňte přihlášku a do poznámky uveďte, že objednáváte autorský prostor za 500 Kč, následně vám pošleme fakturu.

Těšíme se na vaše přihlášky a nové zajímavé knihy.

34. Podzimní knižní veletrh bude 11. a 12. října 2024

Příští 34. Podzimní knižní veletrh se bude konat 11. a 12. října 2024.

Jeho motto zní Babylon příběhů. Část doprovodného programu bude věnována překladům z mnoha úhlů pohledu: překladatelům jako stavitelům mostů mezi národy a kulturami, roli umělé inteligence, překladům české literatury ve světě aj.

Vystavovatelé se začali hlásit hned po skončení 33. veletrhu – momentálně je přihlášených více než 70 vystavovatelů – a rychle se plní i prostory pro doprovodné programy. Přihlášku najdete na zde, další informace o příštím ročníku veletrhu budeme průběžně doplňovat.

Nezapomeňte, že vstupenky jsou slosovatelné!

Vážení návštěvníci,

s dvoudenní slosovatelnou vstupenkou za 90 Kč můžete na Podzimní knižní veletrh přijít, kolikrát chcete, navíc platí (po jednom vstupu) i do Muzea Vysočiny a Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě. Pokud jste si uschovali proužek z loňské vstupenky, získáte tu letošní za polovinu.

Losovat se bude v sobotu 7. října v 16 hodin na jevišti Kulturního domu Ostrov. Vyhrát můžete 2 kolekce knih v hodnotě 5 000 Kč od  knihkupectví Kanzelsberger, trojici rakouských historických detektivek Andrease Pittlera z nakladatelství Hejkal, zájezd od cestovní kanceláře M TOUR,   francouzská vína od Pozdního sběru,  knihy ze Smart Pressu, 2 vstupenky na festival  Česká vlna 23 a další ceny.

U vchodu vhoďte do losovací krabice vyplněný kupon kdykoliv během veletrhu, a v sobotu v 16 hodin buďte v sále Kulturního domu ostrov – cenu totiž může získat jen ten, kdo si ji přijde osobně převzít.

Veletrh se blíží – třetí tisková zpráva z 25. září

33. Podzimní knižní veletrh bude už příští týden – v pátek a v sobotu 6. a 7. října 2023 v Kulturním domě Ostrov a v Krajské knihovně Vysočiny v Havlíčkově Brodě.

Motto veletrhu zní: Po válce v šest hodin večer. Je to výraz solidarity s napadenou Ukrajinou a také pocta Jaroslavu Haškovi. Citát je známý, ale ne každý ví, která postava z Osudů dobrého vojáka Švejka tuto větu řekla – právě na to budou odpovídat návštěvníci veletrhu na slosovatelných vstupenkách.

Počet vystavovatelů je k dnešnímu dni (25. září) 142. Téměř jistě je to konečný počet – do  Kulturního domu Ostrov se vejde už jen jedno velké a jedno malé tržní místo.

Doprovodný program se stále rozšiřuje – během září do něj přibyly sobotní autogramiády u stánku Českého rozhlasu Vysočina proti vchodu. V pátek bude živě vysílat rozhovory mj. s Lucií Hlavinkovou, Lucií Tučkovou, šéfredaktorem Albatrosu a znalcem Harryho Pottera Petrem Eliášem, Lenkou Kapsovou, profesorem Petrem Čornejem a dalšími. V sobotu tu pak proběhnou autogramiády mj. Aleny Müllerové, Františka Kalendy, Michaely Vaščíkové. V literární kavárně Petrkov na balkoně se uskuteční beseda Miroslava Urbana o životě se včelami či křest knihy básní Josefa Mlejnka Nechráněný přejezd.

Celý doprovodný program veletrhu najdete na stránkách Doprovodný program – 33. Podzimní knižní veletrh (hejkal.cz).

33. Podzimní knižní veletrh zahájí předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil 6. října v 10 hodin na Schodech Krajské knihovny Vysočiny, Žižkova 4344, Havlíčkův Brod. Na následující tiskové konferenci dále vystoupí ředitel Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s. Petr Kletečka, ředitelka Krajské knihovny Vysočiny Jitka Hladíková, starosta Havlíčkova Brodu Zbyněk Stejskal, historik Dr. Hans Heiss, majitel domu, v němž žil Karel Havlíček Borovský v Brixenu, tajemník České astronomické společnosti Pavel Suchan (představí cenu Littera Astronomica) a ředitelka agentury a nakladatelství Mám talent Markéta Dočekalová (představí cenu Talent roku) a ředitelka veletrhu Markéta Hejkalová. Všichni novináři jsou srdečně zváni.

Dvoudenní slosovatelná vstupenka stojí 90 Kč, kromě neomezeného počtu vstupů na veletrh platí i do Muzea Vysočiny a Galerie výtvarného umění. Školy si mohly vstupenky pro žáky a studenty předem objednat po 10 Kč, takto se prodalo přes 1000 vstupenek. To je sice pro veletrh v jistém smyslu finanční ztráta, ale chceme v dětech probudit zájem o knihy a čtení a získat tak návštěvníky veletrhu v příštích letech. Lidé, kteří si uschovali proužek loňské vstupenky, si ho mohou vyměnit za letošní vstupenku, zaplatí za ni poloviční cenu, tedy 45 Kč. Losování vstupenek proběhne hodinu před koncem veletrhu, v sobotu 7. října v 16 hodin na jevišti Kulturního domu Ostrov.

33. Podzimní knižní veletrh začíná v pátek 6. října v 10 hodin a bude mít otevřeno do 19 hodin. Ve 20 hodin pak proběhne vyhlášení nejkrásnějších knih a předávání cen Kraje Vysočina, Města Havlíčkova Brodu, Knihkupectví Kanzelsberger, Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s. a čtenářů Krajské knihovny Vysočiny a posluchačů Českého rozhlasu Vysočina. Ve 21 hodin bude v klubu Oko již tradiční koncert Rock for Book, tentokrát zahraje Pražský výběr. V sobotu 7. října bude veletrh otevřen od 9 do 17 hodin.

 

Pozvání pro školy – termín objednávky prodloužen do 27. září

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

nový školní rok sotva začal, a my Vás, Vaše žáky a kolegy už zveme na 33. Podzimní knižní veletrh, který se letos bude konat brzy, 6. a 7. října v Kulturním domě Ostrov a v Krajské knihovně Vysočiny v Havlíčkově Brodě.

Veletrh začíná v pátek 6. října v 10 hodin, a hned po otevření je připravena řada programů pro děti a mladé čtenáře. Nakladatelství Jiří Šandera představí novinku Kluci a holky z mateřské školy, Lucie Hlavinková sérii Sesterstvo a sci-fi řadu Mnohokluk, Jakub Lowák z nakladatelství Crew japonské manga komiksy. Doplňkem ke studiu pro starší žáky by se mohla stát přednáška Dr. Hanse Heisse o brixenském vyhnanství Karla Havlíčka Borovského (v němčině, tlumočená do češtiny) nebo představení knihy profesora Petra Čorneje Spory o Jana Žižku. Program je velmi pestrý, posíláme ho v příloze a denně aktualizujeme na stránkách www.hejkal.cz/veletrh.

Na veletrhu letos bude 137 vystavovatelů, jejich seznam najdete zde. Je mezi nimi i řada vydavatelů učebnic pro všechny stupně škol (Alter, Fraus, Grada, Portál, Karolinum, Munipress, Vydavatelství Univerzity Palackého, Univerzita Pardubice a další) a velká většina vystavovatelů nabízí na veletrhu výrazné veletržní slevy.

Vstupenky jsme letos museli zdražit na 90 Kč, protože i nám bohužel rostou náklady – ale školám je nadále nabízíme po 10 Kč. Vstupenky za tuto cenu si můžete objednat na adrese dvorakova@hejkal.cz do 22. září, minimální počet je 10 ks. Doručíme vám je trojím způsobem:

  1. Zašleme vstupenky i s fakturou a plakátem, pokud budete mít možnost ho vyvěsit. Tato první možnost je pro nás ideální a měla by být jednoduchá i pro vás, vyhnete se tak frontám u pokladny.

Nebo:

  1. Vstupenky si po předchozí telefonické domluvě s paní Dvořákovou (telefon 569 424 115) můžete vyzvednout a zaplatit v hotovosti buď v naší kanceláři v Dolní ulici č. 153 v Havlíčkově Brodě, případně v kavárně Hejkal, která je ve stejném domě.

Nebo:

  1. Vstupenky si můžete objednat do 22. září a vyzvednout si je až na místě u pokladny veletrhu. V tomto třetím případě už ale není možné měnit počet objednaných vstupenek po 10 Kč, u pokladny je třeba zaplatit dohodnutou částku, i kdyby žáků přišlo více nebo méně.

 

Přejeme hezký začátek školního roku a těšíme se na objednávky a na setkání s Vámi, Vašimi kolegy a žáky na Podzimním knižním veletrhu.

 

Doprovodný program veletrhu zveřejněn!

25. srpna proběhla uzávěrka přihlášek. Je přihlášeno 137 nakladatelů. Ještě zbývají tři velká a tři malá místa. Nakladatelé, pokud máte ještě na poslední chvíli zájem na veletrh přijet, vyplňte co nejdříve přihlášku.

Už není tajný ani doprovodný program veletrhu. Na čtyřech scénách proběhne 90 pořadů a vystoupí více než 120 spisovatelek a spisovatelů. Program sledujte zde, velmi pravděpodobně se bude ještě doplňovat, protože vystavovatelé neustále nabízejí zajímavé pořady a osobnosti.

33. Podzimní knižní veletrh je už skoro plný.

Uzávěrka přihlášek na 33. Podzimní knižní veletrh sice bude až 25. srpna, ale veletrh se rychle plní. Hlavní sál a jeviště jsou již téměř vyprodány, několik velkých tržních míst zbývá v přísálí, ale obsazená je i většina malých tržních míst v prvním patře Kulturního domu Ostrov. Z velké části jsou zaplněné i prostory pro doprovodný program, který představí mnoho zajímavých spisovatelů, ale nabídne i nezvykle hodně pořadů pro odbornou veřejnost.

Nakladatelé, autoři, pokud se chcete 33. Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě zúčastnit, vyplňte přihlášku co nejdříve .

33. Podzimní knižní veletrh se letos bude konat hodně brzo, v pátek 6. a v sobotu 7. října 2023 v Kulturním domě Ostrov a v Krajské knihovně Vysočiny v Havlíčkově Brodě.

Soutěž o nejkrásnější knihy veletrhu vyhlášena!

Vážení vystavovatelé,

dovolujeme si vás upozornit, že Krajská knihovna Vysočiny již vyhlásila soutěž o nejkrásnější knihy 33. Podzimního knižního veletrhu – o cenu Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu spjatou s Vysočinou (knihu budou vybírat i čtenáři Krajské knihovny Vysočiny a posluchači Českého rozhlasu Vysočina), o cenu města Havlíčkova Brodu a knihkupectví Kanzelsberger, a.s. za nejkrásnější knihu veletrhu a o cenu Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s. za nejkrásnější dětskou knihu. Podrobné informace najdete na stránkách knihovny.

33. Podzimní knižní veletrh bude 6. a 7. října 2023

33. Podzimní knižní veletrh se bude konat 6. a 7. října 2023 v Kulturním domě Ostrov a v Krajské knihovně Vysočiny v Havlíčkově Brodě. Motto veletrhu zní Po válce v šest hodin večer. Odkazuje k válce, chce vyjádřit solidaritu s napadenou Ukrajinou a zároveň je poctou Jaroslavu Haškovi, který v nedaleké Lipnici nad Sázavou napsal Osudy dobrého vojáka Švejka za světové válkyJaroslav Hašek zemřel před sto lety, 3. ledna 1923.

Tržní místa, prostory pro doprovodný program i hotely a penziony v Havlíčkově Brodě se rychle zaplňují. Nakladatelé, kteří na veletrhu chtějí vystavovat, by proto měli co nejdříve vyplnit přihlášku.

Hosty doprovodného programu a další informace pro návštěvníky přineseme v létě. Prvním potvrzeným hostem je oblíbená spisovatelka Alena Mornštajnová, která na veletrhu představí nový román Les v domě.