29. Podzimní knižní veletrh se blíží

Vážení vystavovatelé, vážení návštěvníci,

děkujeme Vám všem, kdo jste byli na 28. Podzimním knižním veletrhu a přispěli tak k jeho zdaru. Doufáme, že se Vám na veletrhu líbilo a že přijedete zase.

29. Podzimní knižní veletrh se bude konat 11. a 12. října 2019  a jeho mottem jsou Zločiny a tresty.

Všechny další informace najdete už brzy na těchto stránkách.

 

 

Pozvánka na veletrh pro školy

Pozvánka pro školy

28. Podzimní knižní veletrh se bude konat v pátek a v sobotu 5. a 6. října v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě. Na veletrhu bude vystavovat své knihy (mj. i učebnice) více než 160 nakladatelů z celé České republiky, a v doprovodném programu se představí téměř 100 spisovatelů – především českých, ale letos i několik zahraničních, protože tématem veletrhu je Století samoty a přijede několik autorů ze zemí bývalého Rakouska-Uherska. Seznam vystavovatelůdoprovodný program najdete zde.

Podzimní knižní veletrh bude otevřen v pátek 5. října od 10 do 19 hodin a v sobotu 6. října od 9 do 17 hodin. Dvoudenní slosovatelná vstupenka-knížečka stojí 60 Kč, ale školy si ji mohou objednat za 10 Kč – pokud si ji objednají nejpozději do 25. září e-mailem na adrese dvorakova@hejkal.cz, příp. telefonicky na čísle 569 424 115. Ke každým 20 vstupenkám budou dvě zdarma pro učitele.

 

Výzva nakladatelům knih z Vysočiny

Vážení vystavovatelé, v letošním roce bude v rámci Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě opět vyhlášena soutěž „O nejkrásnější knihu“.
Kraj Vysočina bude i letos udělovat Cenu za nejkrásnější knihu Vysočiny.
Cena je určena knihám, které jsou s Krajem Vysočina spjaté obsahově a tematicky a není podmínkou, aby jejich nakladatelé či autoři měli sídlo v Kraji Vysočina.
Cena je dotována částkou 60 000 Kč, polovinu získává autor a polovinu nakladatel.
Pokud jste již od září 2017 vydali, popř. máte v plánu do 5. září 2018 vydat knihu tematicky se vážící k Vysočině, nabízí se Vám možnost tuto knihu do soutěže přihlásit. Vaše přihlášené knihy mohou být oceněny hned dvakrát – cenou Kraje Vysočina a také cenou Českého rozhlasu Vysočina.
Prostřednictvím soutěže máte velkou příležitost propagovat Vaše nakladatelství.
Informace o přihlášených knihách totiž budou vyvěšeny na webových stránkách Českého rozhlasu Vysočiny, bude o nich informováno ve vysílání Českého rozhlasu Vysočiny a čtenáři či posluchači budou moci svým hlasováním vybrat tu, která je nejvíc zaujme.
Ceny za nejkrásnější knihy 28. Podzimního knižního veletrhu budou vyhlášeny na slavnostním večeru v první den veletrhu v pátek 5. října 2018 ve 20 hodin v sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě.
Všechny přihlášené knihy musí být na 28. Podzimním knižním veletrhu v prodeji. Nakladatelé, kteří nebudou mít k dispozici vlastní stánek, mohou prodávat své knihy prostřednictvím stánku Krajské knihovny Vysočiny.
Pokud máte zájem nějakou Vaši knihu do soutěže přihlásit, pak nám ji, prosím, ve dvou exemplářích pošlete do 6. září 2018 na adresu Krajská knihovna Vysočiny, Miroslava Dobrovolná, Havlíčkovo nám. 87, 580 01 Havlíčkův Brod, dobrovolna@kkvysociny.cz, tel. 569 400 494. Přihlášku najdete na stránkách Krajské knihovny Vysočiny.

Nejkrásnější knihy 28. Podzimního knižního veletrhu

Vážení vystavovatelé,

již teď můžete přihlašovat knihy do soutěže o nejkrásnější knihy 28. Podzimního knižního veletrhu. Můžete získat cenu Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu spjatou s Vysočinou, cenu města Havlíčkova Brodu za nejkrásnější knihu veletrhu a cenu Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s. za nejkrásnější dětskou knihu. Soutěž probíhá pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka. Přihlášku a bližší informace najdete na stránkách Krajské knihovny Vysočiny.