O veletrhu

Jubilejní 30. Podzimní knižní veletrh se bude konat v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě v pátek 23. a v sobotu 24. října 2020. Nekonal by se pouze v případě, pokud by se epidemiologická situace do té doby dramaticky zhoršila, což není pravděpodobné. Vystavovatelé i návštěvníci budou muset počítat s rouškami, s dezinfekcí, možná i s většími rozestupy než obvykle, ale na taková omezení jsme již bohužel zvyklí.

Mottem veletrhu je Země skrytých úsměvů. Původní motto mělo znít Země úsměvů – šťastných a veselých i hořce ironických – ale jakápak Země úsměvů, když za rouškami nejsou vidět? Země skrytých úsměvů se jmenuje i kniha, která k jubilejnímu třicátému veletrhu vychází a přináší 30 + 3 povídky autorů, spjatých s veletrhem. Kniha bude na veletrhu slavnostně uvedena a většina autorů tam z ní bude číst: mj. Petra Dvořáková, Petr Bobek, Viktorie Hanišová, Miloš Urban, Martin Reiner, Michal Viewegh, Josef Mlejnek, Ivan Kraus, Miloš Doležal, Irena Obermannová, Jiří Padevět, Lidmila Kábrtová, Eva Tvrdá, Arnošt Vašíček, Jiří Grygar, Aleš Palán, Michal Šanda, Dora Čechova, Michal Vrba, Ivana Pecháčková a další. Kniha přinese i texty tří již nežijících autorů – Jiřího Stránského, Ludvíka Vaculíka a Fina Arta Paasilinny. Vystavovatelé dostanou knihu zdarma jako dárek, návštěvníci si ji budou moct koupit za veletržní cenu.

Doprovodný program veletrhu bude jako vždy pestrý. Nebude chybět nejoblíbenější veletržní akce, tradiční přednáška Martina Hilského, tentokrát nazvaná Shylockův stín, přijedou zahraniční zpravodajové rozhlasu a televize Jakub Szántó, Martin Řezníček a Petr Voldán a píšící politici Petr Pavel a Petr Kolář, první díl knižní série Vídeňské zločiny uvede rakouský bestsellerový autor Andreas Pittler, z Vídně přijede i česko-rakouský autor Stanislav Struhar, nové knihy představí Pavel Brycz, Jiří Šimáček, Jiří Lastomírský, Petr a Petra Třešňákovi a mnoho dalších – doprovodný program se stále doplňuje.

Jiří Grygar předá cenu Littera Astronomica, bude se konat i tradiční vernisáž v Galerii výtvarného umění (Tři generace rodiny Škrabánků), budou předány ceny za nejkrásnější knihy veletrhu, budou se losovat návštěvnické vstupenky a na koncertu Rock for Book zahraje M.T.O.Universal – Tomáš Hanák, František Skála, Aleš Najbrt a další hvězdy ze Sklepa.

Veletrh bude mít otevřeno v pátek 23. října od 10 do 19 hodin a v sobotu 24. října od 9 do 17 hodin, vstupenky za 60 Kč. bude možné koupit na místě – v Kulturním domě Ostrov, Na Ostrově 28, Havlíčkův Brod.

Následující, 31. Podzimní knižní veletrh, se bude konat 15. a 16. října 2021.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *