Doprovodný program

Program 32. Podzimního knižního veletrhu

14. a 15. října 2022

Kulturní dům Ostrov a Krajská knihovna Vysočiny

Havlíčkův Brod

Čtvrtek 13. října

19:00 Předveletržní číše vína se starostou a senátorem Janem Teclem.

20:00 Koncert britské kapely Praying Mantis, support Hairy Groupies. Klub Oko.

Bližší informace a rezervace vstupenek Petr Kletečka, tel. 602 567 728, kletecka@thb.cz

Pátek 14. října

7:00 Kulturní dům Ostrov je otevřen pro vystavovatele.

10:00 Zahájení 32. Podzimního knižního veletrhu a úvodní tisková konference. Předseda Senátu Miloš Vystrčil, spisovatelka Alena Mornštajnová, starosta Havlíčkova Brodu a senátor Jan Tecl, ředitelka Krajské knihovny Vysočiny Jitka Hladíková, ředitel Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s Petr Kletečka, nakladatelka Lucie Řehoříková (Větrné mlýny)místopředseda České astronomické společnosti Pavel Suchan a ředitelka veletrhu Markéta Hejkalová. Schody Krajské knihovny Vysočiny.

10:00 Výstavy U Reynků… Petrkov/Grenoble, Francouzští autoři a Petrkov, Pohled do výtvarné tvorby Terezy Lochmannové, Ovce/Moutons.  Zámek Petrkov u Havlíčkova Brodu, do 18 hodin. Vstupné 30 Kč

10:30 Míša Šerá: Nebojte se komiksu aneb jak na komiks v knihovně a ve škole. Přednáška pro učitele, knihovníky a rodiče malých čtenářů o tom, jak je komiksy mohou pomoct rozečíst. Pořádá komiksové nakladatelství CREW ve velkém sále Krajské knihovny Vysočiny. Posluchači získají nejen mnoho informací, ale i komiksové balíčky.

10:45 Na vlnách s Petrem Voldánem. Besedu s oblíbeným autorem a rozhlasovým reportérem pořádá nakladatelství Jota v salonku 1.

11:00 Markéta Hejkalová: Dům pod náměstím. Novou knihu a audioknihu (kterou čte Miroslav Táborský a Veronika Lazorčáková) pokřtí Alena Mornštajnová a Miloš Vystrčil. Pořádá nakladatelství Host a OneHotBook na Schodech Krajské knihovny Vysočiny.

11:30 Ivana Dostálová: Freddie a Fifi v Mezisvětě. Besedu o dětské knize pořádá nakladatelství Jonathan Livingston ve velkém sále Krajské knihovny Vysočiny.

11:30 Jan Zrzavý. Pořádá Jitka Měřínská/Společnost Jana Zrzavého v salonku 1.

11:30 Jarka Rozsypalová-Vykoupilová: Babské rady na celý rok. Autogramiáda knihy s množstvím jedinečných řešení pro situace každodenního života. Stánek Radiožurnálu, č. 10 v předsálí.

11:45 Danuše Nerudová: Máte na víc #jensedomluvit. Beseda o knize v salonku 2.

12:00 Vojtěch Vacek a další laureáti Ceny Jiřího Ortena. Pořádá Svaz českých knihkupců a nakladatelů na Schodech Krajské knihovny Vysočiny.

12:00 Zahájení autorského prodeje pro Ukrajinu. Ředitelka Krajské knihovny Vysočiny Jitka Hladíková, spisovatelka Lidmila Kábrtová, předsedkyně Českého centra PEN klubu Markéta Mališová, spisovatelka Alena Mornštajnová, předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil a ředitelka veletrhu Markéta Hejkalová. Pořádá České centrum PEN klubu, Krajská knihovna Vysočiny a Podzimní knižní veletrh za podpory nakladatelství Host, Albatros a Hejkal na stánku PEN klubu – číslo 103 v prvním patře. Výtěžek bude věnován ukrajinskému PEN klubu na pomoc spisovatelům z okupovaných a válkou postižených území.

12:15 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Markéta Mališová a Petr Voldán. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

12:15 Veronika Valíková: Češtinářky. Představení románu z prostředí elitního gymnázia, autorské čtení, beseda o literatuře ve školách. Albatros-Motto v salonku 1.

12:30 Proleťte se s CBS Nakladatelstvím a vyhrajte knihy „z nebe“.
Beseda s pilotem a fotografem CBS Flying Teamu o práci na knihách leteckých fotografií a poznávací soutěž (nejen) pro cestovatele o knihy z edice Česko z nebe. Křest knihy Čarovné Žďárské vrchy. Představení 100. knihy z edice Česko z nebe – programový ředitel agentury Dobrý den Ing. Josef Vaněk. Ve velkém sále Krajské knihovny Vysočiny.

12:30 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Petr Bobek. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

12:30 Petr Šámal: Ženy za mřížemi. Besedu o připravované mimořádné knize pořádá nakladatelství Epocha v salonku 2.

12:45 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Aleš Palán. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

13:00 Sari gelin. Editorky Ivana Bozděchová a Klára Choulíková představí výbor z moderní ázerbájdžánské povídkové tvorby, který vypovídá o životě vzdálené a exotické kavkazské země. Pořádá nakladatelství Karolinum na Schodech Krajské knihovny Vysočiny.

13:00 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Eva Hauserová. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

13:00 Pavel Hénik: Krátká autorská čtení. Pořádá nakladatelství PelMel knihy v salonku 1.

13:15 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Ivana Dostálová. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

13:15 Suzanne Renaud, Bohuslav Reynek: První sníh. Představení knihy vydané Památníkem národního písemnictví a prezentace souboru pohledů současného Petrkova od fotografa Roberta Tichého spolu s představením dění v Česko-francouzském kulturním centru Petrkov. V v salonku 2.

13:30 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Kateřina Tučková. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

13:30 Besedník. Martina Košanová z Národní knihovny ČR představuje portál propojující autory, knihovny a školy. Sál Krajské knihovny Vysočiny.

13:45 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Martina Mouseová. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

13:45 Markéta Vítková, Michaela Míkovcová: Maruška a motýli. Představení knihy pro děti, hraní, tvoření. Pořádá Spolek pro Sedlčansko a Královéhradecko v salonku 1.

14:00 Tradiční setkání s Ivanem Krausem na Schodech Krajské knihovny Vysočiny.

14:00 Kateřina Tučková: Bílá Voda. Autorské čtení z nového románu pořádá nakladatelství Host v salonku 2.

14:00 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Irena Obermannová. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

14:15 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Ivana Bozděchová a Klára Choulíková. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

14:30 80. výročí operace Anthropoid a největší popravy českých vlastenců v KT Mauthausen. Beseda s Ing. Vlastislavem Janíkem, ředitelem Oblastního muzea Praha-východ, významným odborníkem na období heydrichiády, autorem knihy Mauthausen – konečná stanice (a jiných). Pořádá Centrum české historie v salonku 1.

14:30 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Bronislava Volková a Filadelfo Giuliano. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

14:45 Irena Obermannová: Přítelkyně. Autorské čtení z horké novinky v salonku 2.

14:50 Kateřina Tučková: Bílá Voda. Autogramiáda ve výklenku Hosta, stánek 32 v hlavním sále.

15:00 Křest pamětního diáře Tiskárny Havlíčkův Brod a.s. 1992 – 2022. Na stánku THB, číslo 85 v hlavním sále.

15:00 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Arnošt Vašíček. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

15:15 Karel Pecka: Pasáž. O nově vydané knize hovoří ilustrátor Jiří Slíva a vydavatel Daniel Pagáč. Pořádá nakladatelství Nemohujinak.cz v salonku 1. Moderuje absolventka Letní žurnalistické školy Gabriela Tomečková.

15:15 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Pavel Hénik. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

15:30 Alena Mornštajnová. Besedu s oblíbenou českou spisovatelkou pořádá nakladatelství Host ve velkém sále Krajské knihovny Vysočiny.

15:30 Filadelfo Giuliano. Eratin pohled mezi Itálií a Českem. Italsko-český básník v salonku 2.

15:30 Autorský prodej pro Ukrajinu. Knihy Ludmily Klukanové prodává Petr Klukan. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

15:45 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Ivan Kraus. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

16:00 Literární TALENT ROKU 2022. Nové literární ocenění, s nímž přichází literární agentura MÁM TALENT ve spolupráci s MÁM TALENT nakladatelstvím. Cílem je upozornit na výrazný literární talent a napomoci vydání rukopisu, za který autor ocenění získal. Pořádá nakladatelství a agentura Mám talent v salonku 1.

16:00 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Markéta Lukášková. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

16:15 Martina Mouseová: Divoké rokle a další příběhy. Autorské čtení z knihy tří tajemných novel odehrávajících se v podhůří Železných hor. Tři vylosovaní posluchači knihu získají. V salonku 2.

16:15 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Jiří Slíva. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

16:30 Irena Dousková: Konec dobrý. Čtení oblíbené autorky z knihy, nominované na Magnesii Literu, pořádá Druhé město ve velkém sále Krajské knihovny Vysočiny.

16:30 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Iva Pecháčková. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

16:45 Arnošt Vašíček: Operace sfinga. Populární autor představuje svou novou napínavou knihu o zločinech s puncem nadpřirozena, které neměly být nikdy zveřejněny. Pořádá nakladatelství Mystery Film v salonku 1.

16:45 Alena Mornštajnová. Autogramiáda ve výklenku Hosta, stánek 32 v hlavním sále.

17:00 Markéta Lukášková: Co vás v dějáku nenaučili. České dějiny, jak je neznáte. Propaganda, atentáty, útěky ze země. Oblíbená autorka během besedy o své novince ukáže českou historii z nečekaných úhlů. Pořádá nakladatelství Albatros na Schodech Krajské knihovny Vysočiny. Moderuje absolventka Letní žurnalistické školy Marie Sabolová.

17:00 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Lidmila Kábrtová. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

17:00 Jubilejní dvacáté udílení ceny Littera Astronomica a přednáška laureáta. Pořádá Česká astronomická společnost v salonku 2.

17:00 Autogramiáda členů kapely Flamengo Reunion Session na stánku Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s..

17:30 Miloš Doležal: 1945: Léto běsů. Besedu s oblíbeným autorem pořádá nakladatelství Host v salonku 1.

17:30 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Alena Mornštajnová. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

18:00 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Irena Dousková. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

18:30 Miloš Doležal: 1945: Léto běsů. Autogramiáda ve výklenku Hosta, stánek 32 v hlavním sále.

19:00 Uzavření výstavních prostor.

20:00 Večer nejkrásnějších knih a jejich tvůrkyň a tvůrců. Předávání ceny Města Havlíčkova Brodu a knihkupectví Kanzelsberger a.s. (starosta Jan Tecl a knihkupec Jan Kanzelsberger), Kraje Vysočina (hejtman Vítězslav Schrek) a Tiskáren Havlíčkův Brod a.s. (ředitel Petr Kletečka) za nejkrásnější knihy veletrhu. Raut. Pro autory, nakladatele a další zvané hosty.

21:00 Rock for Book. Kuře v hodinkách 50 let tour. Koncert kapely Flamengo reunion session. Klub OKO, Smetanovo nám. 30.

Bližší informace a rezervace vstupenek Petr Kletečka, tel. 602 567 728, kletecka@thb.cz

Sobota 15. října

8:30 Kulturní dům Ostrov otevřen pro vystavovatele.

9:00 Začátek 2. dne 32. Podzimního knižního veletrhu.

9:00 Zdena Bratršovská a František Hrdlička: Šprýmy s/z rýmy 2 a Markéta za školou. Autorská dvojice představuje soubor limericků a poutavé příběhy desetileté dívky z 50. a 60. let. V salonku 1.

9:00 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Markéta Hejkalová. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

9:15 Cena Františka Drašnera. Pořádá Okrašlovací spolek Budoucnost v salonku 2.

9:30 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Bořek Slezáček. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

9:30 Alena Jindrová: Havlíčkův Brod včera a dnes II. Knihu pokřtí starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl na stánku nakladatelství Petrkov, č. 161 na balkoně.

9:45 Lidmila Kábrtová: Čekání na spoušť. Autorské čtení pořádá nakladatelství Host v salonku 1.

10:00 Dr. Hans Heiss: Karel Havlíček Borovský a jeho význam pro současný Brixen. Přednáška na Schodech Krajské knihovny Vysočiny. Uvádí a z němčiny do češtiny tlumočí Jana Fischerová. Pořádá Podzimní knižní veletrh s podporou města Havlíčkova Brodu.

10:00 Bořek Slezáček: Kéž bys tu byla. Známý herec ve své povídkové prvotině servíruje stylový koktejl v žánru komediálního dramatu alias dramedy. Pořádá nakladatelství Albatros v salonku 2. Moderuje absolvent Letní žurnalistické školy David Vařílek.

10:00 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Zdena Bratršovská a František Hrdlička. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

10:00 Danka Šárková: Alenka a Krakonošova obora. Křest knihy na stánku nakladatelství Anahita, č. 102 v prvním patře.

10:00 Josef Prokop. Autogramiáda autora historických románů u stánku Fortuna Libri, č. 60 v hlavním sále.

10:30 Mgr. Jiří Just, Th.D: In monte Oliveti. Litomyšl a knižní kultura Jednoty bratrské v 16. století. Představení mimořádné knihy o bratrské tiskařské dílně Petra Olivetského z Olivetu působící v Litomyšli již na počátku 16. století. Pořádá Historický ústav v salonku 1.

10:30 Miloš Urban: Továrna na maso. Představení nové knihy pořádá Argo ve velkém sále Krajské knihovny Vysočiny.

10:30 Lidmila Kábrtová. Autogramiáda ve výklenku Hosta, stánek 32 v hlavním sále.

10:30 Křest knihy Hany Pražákové Ukrajinské pohádky. Knihu pokřtí senátorka Miroslava Němcová, 10 výtisků věnuje nakladatelství Albatros. Stánek Českého rozhlasu Vysočina proti hlavnímu vchodu.

10:30 Danka Šárková, Dušan Štraus: Krkonoše, seznamte se. Křest knihy na stánku nakladatelství Anahita, č. 102 v prvním patře.

10:45 Lenka Šíková a Jan Marek Šík: Trojice. Uvedení druhého dílu fantasy trilogie mladé české autorské dvojice. Pořádá nakladatelství Host v salonku 2.

11:00 Tradiční setkání s Michalem Vieweghem na Schodech Krajské knihovny Vysočiny.

11:00 Vlasta Baránková, Jiří Žáček: Nejmilejší pohádky. Autogramiáda na stánku nakladatelství Šulc-Švarc, č. 74 v hlavním sále.

11:00 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Josef Mlejnek. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

11:00 Křest knihy Finanční účetnictví a oslava 20 let spolupráce THB s Ing. Pavlem Štohlem. Na stánku THB, č. 85 v hlavním sále.

11:15 Filozofický workshop. Pořádá nakladatelství Pink Box v salonku 1.

11:15 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Markéta Vítková a Michaela Míkovcová. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

11:30 Lenka Šíková, Jan Marek Šík: Trojice. Autogramiáda ve výklenku Hosta, stánek 32 v hlavním sále.

11:30 Ondřej Hübl: Opona. Besedu s autorem skvělého thrilleru o propadu do komunismu pořádá Druhé město v salonku 2.

11:30 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Dora Čechova. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

11:30 Míla Doleželová. Knihu o malířce monumentálních pláten představuje Nakladatelství Masarykovy univerzity Munipress v sále Krajské knihovny Vysočiny.

11:30 Denis Peričić: 105 roků samoty. Autogramiáda a prezentace básní v próze chorvatského autora. Pořádá nakladatelství Altenberg u stánku Českého rozhlasu Vysočina proti hlavnímu vchodu.

11:45 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Zdeněk Jančařík. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

12:00 Lucie Bechynková: Opravdové zločiny II. Vaše oblíbená noční můra. Besedu se spoluzakladatelkou podcastu Opravdové zločiny a knižních bestsellerů, které podle něj vznikly, pořádá nakladatelství Albatros na Schodech Krajské knihovny Vysočiny. Moderuje absolventka Letní žurnalistické školy Marie Sabolová.

12:00 Jiří Pokorný: Od Atlantiku k Pacifiku. Představení nového cestopisu pořádá Jirkovo nakladatelství v salonku 1. Moderuje absolventka Letní žurnalistické školy Gabriela Tomečková.

12:00 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Lenka Šíková a Jan Marek Šík. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

12:15 Zdeněk Jančařík: Žena ať v církvi promluví. Besedu s autorem pořádá nakladatelství Portál v salonku 2.

12:30 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Miroslav Karas. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

12:30 Martin Patřičný: Puberťačka vypráví o svém „učiteli“ dřeva. Jak se dá číst ve dřevě. Letokruhy? Na pařezu? Dřevo se nevyrábí, rostlo! Bude i kytara? Velký sál Krajské knihovny Vysočiny.

12:30 Malířka monumentálních pláten Míla Doleželová. Autogramiádu ke knize pořádá Munipress u stánku Českého rozhlasu Vysočina proti hlavnímu vchodu.

12:45 Dora Čechova: Ženy, které potřebují muže. Autorské čtení v salonku 1.

13:00 Doc. PhDr. Zlatica Zudová-Lešková, CSc: Za Reinharda Heydricha. Po Reinhardu Heydrichovi. Atentát na zastupujícího říšského protektora Heydricha dodnes patří mezi zásadní okamžiky našich dějin. Přijďte si poslechnout vyprávění o knize, jež na tento mezník našeho odboje přináší nový pohled. Pořádá Historický ústav v salonku 2. Moderuje absolvent Letní žurnalistické školy David Vařílek.

13:00 Irena Obermannová: Přítelkyně. Autorské čtení z horké novinky na Schodech Krajské knihovny Vysočiny.

13:00 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Michal Vrba. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

13:00 Ondrej Sokol: Jak jsem vozil Nory. Autogramiádu pořádá Eruditio – vydavatel z obýváku z bratislavské Petržalky. U stánku ČR Vysočina.

13:15 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Petra Dvořáková. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

13:30 Miroslav Karas. A odkud bych asi tak byl? Besedu s dlouholetým zpravodajem České televize v Polsku, Rusku a na Ukrajině pořádá nakladatelství Albatros ve velkém sále Krajské knihovny Vysočiny.

13:30 Karel Hvížďala: Chvění je naděje. Deníkové záznamy necelého roku známého novináře a esejisty zachycují jeho niterné úvahy a vzpomínky na pozadí domácích i světových událostí, eskalujících směrem k fatálnímu napadení Ukrajiny Ruskem. Pořádá Karolinum a Novela bohemica v salonku 1.

13:30 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Lucie Bechynková. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

13:30 Markéta Hejkalová: Dům pod náměstím. Autogramiáda ve výklenku Hosta, stánek 32 v hlavním sále.

13:30 Evžen Boček: Aristokratka pod palbou lásky. Autogramiádu pořádá Druhé město u stánku Českého rozhlasu Vysočina proti hlavnímu vchodu.

13:45 Dinu Flamand + Mircea Dan Duta. Dva rumunští básníci česky v salonku 2.

14:00 Petra Dvořáková: Zahrada. Křest nové knihy oblíbené autorky pořádá nakladatelství Host na Schodech Krajské knihovny Vysočiny.

14:00 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Daniela Fischerová a Alena Müllerová. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

14:00 Vlasta Baránková, Jiří Žáček: Nejmilejší pohádky. Křest knižní noviny pořádá nakladatelství Šulc-Švarc u stánku ČR Vysočina proti hlavnímu vchodu.

14:00 Aleš Pitzmos podepisuje knihu o Lipnici nad Sázavou na stánku nakladatelství Carcosa, č. 145.

14:00 Divadlo Ka2, rodinné loutkové představení O Půlpánovi a jiné čertoviny z pohádek Henriho Pourrata v překladu Jiřího Reynka. Účinkují Kateřina Tichá, Kateřina Tschornová a velké loutky. Zámek Petrkov u Havlíčkova Brodu.

14:15 Podzimní knižní novinky z literární agentury MÁM TALENT. Představení knižních novinek, beseda s autory + čtení z připravovaných knih. V salonku 1.

14:30 Hra o trůny. Michala Marková, Richard Podaný a Petr Kotrle o překládání (nejen) fantasy, sci-fi a komiksů. Pořádá Obec překladatelů ve velkém sále Krajské knihovny Vysočiny.

14:30 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Martin Patřičný. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

14:30 Petr Hecht: Cimrmani. Prezentace knihy k 55 letům Divadla Járy Cimrmana, unikátní fotografie z posledních 25 let. Pořádá nakladatelství Hecht v salonku 2. Moderuje absolventka Letní žurnalistické školy Jolana Tesárková.

14:30 Jiří Pokorný: Od Atlantiku k Pacifiku. Autogramiádu na stánku ČR Vysočina pořádá Jirkovo nakladatelství.

14:35 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Alice Horáčková. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

15:00 Petra Dvořáková: Zahrada. Autogramiáda ve výklenku Hosta, stánek 32 v hlavním sále.

15:00 Alice Horáčková: Rozpůlený dům. Představení nové knihy pořádá Argo na Schodech Krajské knihovny Vysočiny.

15:00 Autorský prodej pro Ukrajinu. Prodává Leona Šťávová. Stánek PEN klubu, číslo 103 v prvním patře.

15:00 Martin Patřičný: Kus dřeva ze stromu. Pořad o dřevě znáte z televize. Nyní naživo v salonku 1.

15:00 Vlasta Baránková, Jiří Žáček: Nejmilejší pohádky. Autogramiáda na stánku nakladatelství Šulc-Švarc, č. 74 v hlavním sále.

15:15 Mika Waltari: Válka o pravdu. Setkání a beseda s překladateli malé knihy s velkým tématem Terezií Duroňovou a Martinem Mokrým a autorkou předmluvy Markétou Hejkalovou. Uvádí ředitelka nakladatelství MUNIPRESS PhDr. Alena Mizerová. Pořádá Masarykova univerzita v salonku 2.

15:30 Koncert písničkáře Karla Vepřeka. Zámek Petrkov u Havlíčkova Brodu.

15:45 Ukončení autorského prodeje pro Ukrajinu. Pořádá České centrum PEN klubu, Krajská knihovna Vysočiny a Podzimní knižní veletrh na stánku PEN klubu. Oznámení výše tržby a její předání Lucii Řehoříkové z Větrných mlýnů, která peníze pošle ukrajinským spisovatelům v nouzi.

15:45 Ivo Skopal: Vykořenění. Autorské čtení a beseda. Salonek 1.

16:00 Losování vstupenek a předávání cen. 2 velké kolekce knih po 5 000 Kč z knihkupectví Kanzelsberger, audioknihy v ceně 10 000 Kč z nakladatelství Tebenas, poukázka na zájezd v ceně 3 000 Kč od cestovní kanceláře M Tour a další knižní a jiné ceny. Na jevišti Kulturního domu Ostrov.

16:00 Ondrej Sokol: Jak jsem vozil Nory. Pozoruhodné nakladatelství z obýváku v Petržalce Eruditio v salonku 2.

17:00 32. Podzimní knižní veletrh končí. Na shledanou na 33. Podzimním knižním veletrhu 6. a 7. října 2023 v Havlíčkově Brodě.