Ceny za nejkrásnější knihy veletrhu

Vážení vystavovatelé,
i při letošním 32. Podzimním knižním veletrhu budou předány ceny za nejkrásnější knihy.
 
Město Havlíčkův Brod udělí cenu za nejkrásnější knihu veletrhu. Vítězný nakladatel získá odměnu 40 000 Kč a prostor k propagaci knih v síti knihkupectví Kanzelsberger a.s. (dva panely v listopadu a prosinci v prodejnách v Jihlavě a Praze-Vršovicích + 4 – 6 plakátů v dalších prodejnách, oceněný nakladatel dodá pouze grafické podklady).
 
Kraj Vysočina udělí cenu za nejkrásnější knihu spjatou s Vysočinou. Cena je dotována částkou 60 000 Kč, polovina připadne nakladateli, polovina autorovi.
Knihy přihlášené do této kategorie soutěží i o cenu čtenářů Krajské knihovny Vysočiny a posluchačů Českého rozhlasu Vysočina, cenou je propagace v rozhlase a na  stránkách krajské knihovny.
 
Tiskárny Havlíčkův Brod a.s. udělí cenu za nejkrásnější dětskou knihu. Vítězný nakladatel získá slevu ve výši 32 000 Kč na výrobu publikace v THB.
 
O cenách rozhodne porota, složená z knihovníků a pracovníků dalších kulturních institucí Kraje Vysočina. Předsedou poroty je knihovník, publicista a spisovatel PhDr. Jaroslav Císař.
Do soutěže můžete přihlašovat knihy, vydané od září 2021 do září 2022. Pokud se chcete zúčastnit, pošlete do 9. září 2022 1 výtisk přihlašovaného titulu na adresu: Krajská knihovna Vysočiny, Petr Bobek, Žižkova 4344, 580 01 Havlíčkův Brod, e-mail bobek@kkvysociny.cz, tel. 724 300 025. Přihlášku a další informace najdete na stránkách Krajské knihovny Vysočiny.
 

Nejkrásnější knihy 31. Podzimního knižního veletrhu
Na závěr prvního dne veletrhu v pátek 15. října 2021 ve 20 hodin byly uděleny ceny za nejkrásnější knihy 31. Podzimního knižního veletrhu. Cenu Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu spjatou s Vysočinou získali Miloš Doležal a Nezávislý podmelechovský spolek za sborník To už se nikdy nebude opakovat. Cenu města Havlíčkova Brodu získalo nakladatelství Labyrint za komiksový román Václava Šlajcha, Gabriely Kyselové a Michala Baláže Štefánik. Cenu Tiskáren Havlíčkův Brod, a. s. za nejkrásnější dětskou knihu získala kniha Markéty Vítkové a Kateřiny Čížkové Jak barevná je modrá/ Letem světem autismem, kterou vydal Spolek pro Sedlčansko a Královéhradecko.

Cenu posluchačů Českého rozhlasu Vysočina a čtenářů Krajské knihovny Vysočiny získala kniha Lucie Doležalové a Karla Pacovského Lipnická bible – štít víry v neklidných časech pozdního středověku. Vydal ji Spolek Za záchranu rodného domu Jana Zrzavého. Knihy vybrala odborná porota, složená z knihovníků a pracovníků dalších kulturních institucí Kraje Vysočina. Jejím předsedou byl spisovatel Miloš Urban. Další informace najdete na stránkách Krajské knihovny Vysočiny.

Soutěž o nejkrásnější knihy 32. Podzimního knižního veletrhu bude vyhlášena na jaře 2022.


Nejkrásnější knihy 30. Podzimního knižního veletrhu Od roku 2005 jsou ceny za nejkrásnější knihy Podzimního knižního veletrhu předávány pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina. Také v letošním roce byla soutěž jednou ze součástí doprovodného programu 30. Podzimního knižního veletrhu. Kraj Vysočina udělil Cenu Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu Vysočiny. Toto ocenění mohly získat knihy, které jsou s krajem Vysočina spjaté obsahově a tematicky, přičemž nebylo podmínkou, aby jejich nakladatelé či autoři měli sídlo v Kraji Vysočina. Město Havlíčkův Brod udělilo Cenu za nejkrásnější knihu veletrhu; do této kategorie byly zahrnuty jak knihy beletristické, tak populárně-naučné a naučné (fiction i non-fiction); v dřívějších ročnících mohly být oceněny pouze knihy beletristické. Tiskárny Havlíčkův Brod, a. s., udělily Cenu za nejkrásnější dětskou knihu. Oceněný nakladatel získal slevu na výrobu publikace v Tiskárnách Havlíčkův Brod, a.s.I v letošním roce byla udělena Cena čtenářů Krajské knihovny Vysočiny a posluchačů Českého rozhlasu Vysočiny, knihy o regionu a v regionu vydané tak mohly být i letos oceněny hned dvakrát. Informace o přihlášených knihách byly dostupné na webových stránkách Českého rozhlasu Vysočina a ve vysílání Českého rozhlasu Vysočina. Posluchači mohli svým hlasováním vybrat tu knihu, která je nejvíc zaujala. Ceny za nejkrásnější knihy 30. Podzimního knižního veletrhu byly předány individuálně. Oceněny byly tyto knihy: Cena Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu Vysočiny nakladatelství: Nezávislý podmelechovský spolek autor: Miloš Doležal titul: Kde není motorka, lépe chodit pěšky Cena města Havlíčkův Brod za nejkrásnější knihu veletrhu nakladatelství: Academia autor: Naděžda Blažíčková-Horová – Eliška Havlová titul: Oldřich Blažíček Cena Tiskáren Havlíčkův Brod za nejkrásnější dětskou knihu nakladatelství: Nezávislý podmelechovský spolek autor: Miloš Doležal titul: Pepito, (ne)plivej!

Cena čtenářů Krajské knihovny Vysočiny a posluchačů Českého rozhlasu Vysočiny

nakladatelství: CBS Nakladatelství

autor: Milan Paprčka – Martina Grznárová

titul: Jihlavsko z nebe   Ceny za nejkrásnější knihy 29. Podzimního knižního veletrhu byly vyhlášeny a předány na závěr prvního dne veletrhu v pátek 11. října ve 20 hodin na Staré radnici v Havlíčkově Brodě. Předsedou poroty byl ředitel programu Českého rozhlasu Ondřej Nováček, ceny předali hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, starosta Havlíčkova Brodu a senátor Jan Tecl a ředitelka Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s. Ludmila DočkalováCenu Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu spjatou s Vysočinou získalo nakladatelství Eliška Štěpánová/Měsíc ve dne za knihu Josefa Kroutvora Archa Petrkov. Cenu města Havlíčkova Brodu za nejkrásnější knihu veletrhu získalo nakladatelství Labyrint za knihu Ondřeje Horáka a Vojtěcha Šedy Průvodce neklidným územím II. Cenu Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s. za nejkrásnější dětskou knihu získala Mladá fronta za knihu Kláry Smolíkové Pozor, v knihovně je kocour!, a cenu čtenářů Krajské knihovny vysočiny a posluchačů Českého rozhlasu Vysočina získalo nakladatelství CBS za knihu Matúše KrajňákaKamila Glovni a Martiny Grznárové Pelhřimovsko z nebe. Více informací o cenách najdete mj. na stránkách Kraje Vysočina.