30. Podzimní knižní veletrh se rychle plní

Vážení přátelé,
letos se na pražském Světě knihy nepotkáme, proto Vás chci na Podzimní knižní veletrh do Havlíčkova Brodu, který bude 23. a 24. října, pozvat takto.
Občas zaznívají obavy, jestli veletrh vůbec bude, jestli nebude muset být kvůli druhé vlně koronavirové pandemie odložen. Je to velmi nepravděpodobné – ale i kdyby na tuto vrcholně nepravděpodobnou a hypotetickou možnost přece jen došlo, žádný vystavovatel by nepřišel ani o korunu – každý by se mohl sám rozhodnout, jestli chce peníze za tržní místo vrátit, nebo přesunout na příští rok. Ale nebojte se, veletrh bude, a v letošním roce dokonce bez EET.
Téměř tři čtvrtiny vystavovatelů jsou již přihlášeny, proto, pokud se veletrhu chcete zúčastnit, dlouho neváhejte. V hlavním sále zbývají již pouze tři poslední volná místa, rychle se plní i první patro a rovněž prostory pro doprovodný program.
Přihlášku a všechny další informace najdete zde.

Podzimní knižní veletrh bude, a navíc bez EET!

Vážení vystavovatelé,

v posledních dnech se objevila zpráva, že prý velké kulturní akce budou až do 31. října zakázány. Právě jsem si ověřila na ministerstvu kultury, že to není pravda, zákaz se týká pouze letních festivalů. 30. Podzimní knižní veletrh se tedy s pravděpodobností hraničící s jistotou bude konat podle plánu 23. a 24. října.

A navíc bez povinnosti elektronické evidence tržeb, neboť ta by snad měla být odložena na počátek příštího roku.

Pokud by  veletrh přece jen musel být kvůli vyšší moci třeba na poslední chvíli zrušen, nikdo z vystavovatelů o peníze nepřijde, jak opakovaně ujišťujeme. Každý by si v onom hypotetickém a vrcholně nepravděpodobném případě mohl vybrat, zda bude chtít peníze vrátit, nebo převést na příští rok.

Ale žádný strach, veletrh bude!

Ujištění pro vystavovatele

Vážení vystavovatelé,
objevují se obavy, jestli bude 30. Podzimní knižní veletrh. Nejistota je pochopitelná, ale chceme Vás uklidnit: Pokud se situace bude vyvíjet tak, jak se dnes odhaduje, jubilejní 30. Podzimní knižní veletrh se bude konat v ohlášeném termínu, tedy 23. a 24. října v Kulturním domě ostrov v Havlíčkově Brodě. Kdyby snad nastala hypotetická a vrcholně nepravděpodobná možnost a veletrh se v tomto termínu nekonal (což lze opravdu skoro vyloučit), všichni vystavovatelé, kteří již zaplatili faktury za tržní místa, by si mohli vybrat, jestli chtějí peníze vrátit, nebo převést do dalšího ročníku, takže nikdo o žádné peníze nepřijde. Toto ujištění berte naprosto vážně, ale především jako pojistku pro Váš klid. Veletrh vždycky překonal všechny nepřízně a nelekne se ani koronaviru.
Některým z Vás napsali z hotelu Slunce, že ruší rezervace ubytování, protože hotel končí. Ukázalo se ale, že situace není až tak kritická a že s velkou pravděpodobností hotel Slunce v říjnu fungovat bude. Pokud máte o rezervaci ubytování ve Slunci nadále zájem, prosím, napište jim to na recepce@hotelslunce.com, a oni Vám nejpozději do konce srpna ubytování potvrdí – nebo zruší. To je sice hodně nepravděpodobné, ale bohužel ne úplně vyloučené, proto doporučuji zamluvit si záložní ubytování jinde, například v hotelu Fabrika či Kotyza v Humpolci, všechny tipy najdete zde. Pokud by hotel Slunce čistě hypoteticky nefungoval, byla by z Humpolce zajištěná bezplatná kyvadlová doprava. Za tyto komplikace se Vám velmi omlouváme a děkujeme za pochopení – zmatená doba rodí zmatené činy.

Zdeněk Svěrák bude na veletrhu

Doprovodný program se stále plní! Nakladatelský dům Grada přiveze Zdeňka Svěráka (v sobotu 12. října ve 12 hodin bude podepisovat knihu Zpěvník) a také Sandru Pogodovou (autogramiáda knihy Hoď se do pogody bude v sobotu v 11 hodin). A do třetice: v sobotu ve 14 hodin budou Jana Vaněčková a Michal Vaněček podepisovat knihu Co má poznat správný Čech. Všechny tři autogramiády proběhnou na stánku Grady – č. 92 na jevišti.

Pozor, změna nikoliv k horšímu!

Na poslední chvíli jsme dostali zprávu, že polský autor skvělých detektivních románů Zygmunt Miloszewski na veletrh nemůže přijet. Nakladatelství Host situaci skvěle vyřešilo. Přiveze na veletrh autorku několika pozoruhodných knih (mj. Dědina) Petru Dvořákovou, která představí svůj nový román Chirurg – v sobotu 12. října ve 12 hodin v salonku 1. Více o knize najdete na stránkách Hosta.

Knižní aperitiv – pozvánka pro knihovníky

Vážené knihovnice, vážení knihovníci,

dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na 29. Podzimní knižní veletrh, a zejména na knižní aperitiv knihovníků a nakladatelů, který se bude konat v první den veletrhu, v pátek 11. října od 10:45 do 11:25 v salonku 1 v prvním patře Kulturního domu Ostrov v Havlíčkově Brodě. Kromě sklenky vína Vám nabídneme setkání s několika menšími i většími nakladateli, kteří Vás upozorní na své novinky.

Těší se na Vás tito nakladatelé: Nemohu jinak – Daniel Pagáč, Jonathan Livingston, Vutium, Helena Rezková, Munipress, Host, Ronado, Šuplík, Bylo nebylo, Dvě veverky, Dolanski, Artco Pardubice a Šifra.

Pro knihovnice a knihovníky je akce otevřená, zváni jsou všichni, kdo mají zájem. Registrace předem není nutná.

Nabídka pro vystavovatele – rozhlasové hlášení a moderování

Vážení vystavovatelé,
na Podzimním knižním veletrhu bude jako každý rok fungovat rozhlasové hlášení z tiskového střediska, které zajišťují posluchači Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. Vyhlašují všechny pořady, uvedené v doprovodném programu – ale pokud chcete svůj pořad zvlášť zdůraznit, případně upozornit na slevy či jinou akci na stánku, můžete to předem oznámit pořadateli žurnalistické školy a vedoucímu tiskového střediska Mgr. Milanu Pilařovi na adresu milan.pilarhb@centrum.cz (s kopií na veletrh@hejkal.cz). Pošlete mu prosím maximálně třířádkovou anotaci (180 znaků včetně mezer), na delší informaci by v rozhlase stejně nebyl prostor. Toto oznámení je pro vystavovatele bezplatné.
V tiskovém středisku na stejné adrese si můžete objednat i uvedení nebo moderování svých pořadů, tato služba stojí 300 Kč za jeden pořad a na platbě a všech dalších podrobnostech se prosím domlouvejte přímo s Milanem Pilařem.

Podzimní knižní veletrh a sociální sítě

Vážení vystavovatelé,

Podzimní knižní veletrh se rychle blíží a jako každý rok ho budeme propagovat též na sociálních sítích. Pokud máte zájem, pošlete nám informace o nových knihách a akcích, případně odkazy na vaše facebookové posty, na adresu správce sociálních sítí Ondřeje Rázla (Razl.O@seznam.cz) s kopií na adresu veletrh@hejkal.cz. Nechceme sítě ani jejich návštěvníky zahltit, prosíme proto o jeden příspěvek k doprovodnému programu a/nebo jedno upozornění na knihu či knihy, na něž se návštěvníci veletrhu mohou těšit.

Veletrh můžete na facebooku sledovat na jeho stránce a v události.

Čtyři pozvánky pro vystavovatele

Vážení vystavovatelé,

těšíme se, že se už brzy setkáme na 29. Podzimním knižním veletrhu – a do té doby si Vám dovolujeme nabídnout několik pozvánek.

1. V předvečer veletrhu ve čtvrtek 10. října jste srdečně zváni na již tradiční předveletržní Listování. Koná se v 18 hodin v sále Staré radnice, listovat se bude knihou Mé dětství v socialismu a vstupenky zdarma si můžete zamluvit do 20. září na adrese veletrh@hejkal.cz. Pro jednoho vystavovatele počítáme se dvěma vstupenkami, ale pokud přijedete tři nebo čtyři, není to problém, hlavně se prosím ozvěte včas.

2. Hned po Listování, v 19:30, Vás starosta města a senátor Jan Tecl zve na rovněž již tradiční předveletržní číši vína ve vinárně pod Starou radnicí. Ochutnávku francouzských vín hlavně z Alsaska a Provence nabídne firma Pozdní sběr. Můžete si připít a seznámit se též s knihovníky, účastníky celostátního akvizičního semináře. Účast prosím potvrďte rovněž do 20. září na adrese veletrh@hejkal.cz.

3. V první den veletrhu v pátek 11. října jste zváni na knihovnicko-nakladatelský aperitiv – od 10:45 do 11:30 v salonku 1. Kromě symbolického přípitku zde nakladatelé mohou nabídnout knihovnám své novinky, upozornit je na zajímavé starší tituly a slevy, pozvat ke stánku aj. Prezentace jednotlivých nakladatelů by neměla trvat déle než pět minut. O tuto akci mají nakladatelé velký zájem, proto se prosím přihlaste co nejdříve, nejpozději do 9. září, opět na adrese veletrh@hejkal.cz.

4. Jako každý rok, i letos zakončí první den veletrhu koncert Rock for Book v klubu Oko, Smetanovo náměstí 30. Letos bude hlavní hvězdou Ivan Hlas. (20:00 Jada Band, 21:30 Trio Ivana Hlase, 23:30 Morava) Vstupenky (po 400 Kč) si můžete zarezervovat přímo u pořadatele koncertu Ing. Petra Kletečky na adrese kletecka@thb.cz nebo telefonicky na čísle 602 567 728 rovněž do 20. září.

Důležitá dobrá zpráva pro vystavovatele

Vážení vystavovatelé,

Finanční správa nás dnes ujistila, že pokud nakladatelé prodávají knihy, které sami vydali, EET se na ně nevztahuje a minimálně do konce letošního roku vztahovat nebude. Pro většinu vystavovatelů se na Podzimním knižním veletrhu nic nemění.

Veletrh přeje krásné léto a těší se na podzimní setkání.