Soutěž o nejkrásnější knihy veletrhu vyhlášena!

Vážení vystavovatelé,

dovolujeme si vás upozornit, že Krajská knihovna Vysočiny již vyhlásila soutěž o nejkrásnější knihy 33. Podzimního knižního veletrhu – o cenu Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu spjatou s Vysočinou (knihu budou vybírat i čtenáři Krajské knihovny Vysočiny a posluchači Českého rozhlasu Vysočina), o cenu města Havlíčkova Brodu a knihkupectví Kanzelsberger, a.s. za nejkrásnější knihu veletrhu a o cenu Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s. za nejkrásnější dětskou knihu. Podrobné informace najdete na stránkách knihovny.

33. Podzimní knižní veletrh bude 6. a 7. října 2023

33. Podzimní knižní veletrh se bude konat 6. a 7. října 2023 v Kulturním domě Ostrov a v Krajské knihovně Vysočiny v Havlíčkově Brodě. Motto veletrhu zní Po válce v šest hodin večer. Odkazuje k válce, chce vyjádřit solidaritu s napadenou Ukrajinou a zároveň je poctou Jaroslavu Haškovi, který v nedaleké Lipnici nad Sázavou napsal Osudy dobrého vojáka Švejka za světové válkyJaroslav Hašek zemřel před sto lety, 3. ledna 1923.

Tržní místa, prostory pro doprovodný program i hotely a penziony v Havlíčkově Brodě se rychle zaplňují. Nakladatelé, kteří na veletrhu chtějí vystavovat, by proto měli co nejdříve vyplnit přihlášku.

Hosty doprovodného programu a další informace pro návštěvníky přineseme v létě. Prvním potvrzeným hostem je oblíbená spisovatelka Alena Mornštajnová, která na veletrhu představí nový román Les v domě.