Informace pro vystavovatele

Vážení vystavovatelé,
řada z vás se již přihlásila na příští, 32. Podzimní knižní veletrh. Bude se konat 14. a 15. října 2022 v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě.
Vývoj pandemie pořád ještě není jasně předvídatelný, proto prosíme, abyste si zablokovali i náhradní dřívější termín – 23. a 24. září. Ten bychom zvolili v případě, že by pandemie v létě ustoupila a na podzim opět začala nabírat sílu – ale ze všech sil doufáme, že k tomu nedojde.
Přihlášku můžete vyplnit zde, fakturovat budeme od února 2022. Uzávěrka přihlášek je 26. srpna 2022.
 
 

Ceny míst Velké tržní místo stojí 10 920 Kč. Cena zahrnuje stůl o rozměrech cca 2,4 x 0,8 m, 2 židle, 4 vystavovatelské průkazy, zařazení do katalogu a přístup na virtuální veletrh. Příplatek za umístění v hlavním sále a na jevišti je 2 400 Kč/1 místo. hlavní sál Malé tržní místo stojí 5 600 Kč. Cena zahrnuje stůl o rozměrech cca 1,2 x 0,8 m, 2 židle, 2 vystavovatelské průkazy, zařazení do katalogu a přístup na virtuální veletrh. Malá tržní místa jsou umístěna zásadně v prvním patře Kulturního domu Ostrov. chodba 1. patro Ke každému místu si můžete objednat přípojku elektrického proudu (za 1 000 Kč na oba dva dny). Inzerce ve veletržním katalogu stojí 4 000 Kč za 1 stranu, černobílé inzeráty musí být dodány ve formátu pdf do uzávěrky přihlášek – 26. srpna. Doprovodný program Veletržní doprovodný program je pro propagaci a prodej knih velmi důležitý. Je publikován v celostátních i regionálních médiích, sdílí se na sociálních sítích aj., proto se o knihách a autorech dozvědí nejen návštěvníci veletrhu, ale mnohem širší okruh lidí. Doprovodný program probíhá v Kulturním domě Ostrov a v Krajské knihovně Vysočiny (která je hned vedle). V Kulturním domě Ostrov se besedy a čtení konají v salonku 1 a salonku 2 v prvním patře. Oba jsou pro cca 20 – 30 návštěvníků, ozvučené. Nejlepším místem pro autogramiády jsou stánky jednotlivých nakladatelů. Pronájem salonku 1 nebo 2 stojí 400 Kč na 40 minut, v ceně je 20 dvoudenních vstupenek na veletrh. V Krajské knihovně Vysočiny probíhají programy v prostoru vstupního schodiště (krásný vzdušný prostor pro až 80 lidí, prochází se kolem do knihovny, takže je sice trochu rušnější, ale zase může přilákat víc posluchačů) a ve velkém sále (uzavřený prostor až pro 100 lidí, vhodný pro besedy s hodně známými a oblíbenými autory). Program koordinujeme s Krajskou knihovnou Vysočiny a pronájem se neplatí. Ke všem programům si můžete objednat i moderátory. Jsou to posluchači a absolventi Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. Na konci srpna se se zájemci spojí a domluví se s nakladateli a autory na přesné podobě pořadu. Moderování jednoho pořadu stojí 300 Kč a v ceně je i propagace pořadu na veletržním facebooku. Termíny najdete v tabulce programů. Červené termíny jsou obsazené, černé volné. Prostory pro doprovodné programy si můžete objednat v přihlášce, nebo e-mailem na adrese veletrh@hejkal.cz. Všechny další ceny najdete v přihlášce. Ubytování si při 32. Podzimním knižním veletrhu každý vystavovatel zajišťuje sám. Doporučujeme vybrat a zamluvit si ubytování co nejdříve. Tipy a kontakty najdete na stránce Ubytování. Registrace vystavovatelů a instalace stánků: čtvrtek 13. října 13 – 19 hodin a znovu pátek 14. října 7 – 10 hodin. Otvírací doba veletrhu: pátek 14. října od 10 do 19 hodin sobota 15. října od 9 do 17 hodin Dotazy a informace: PhDr. Markéta Hejkalová, Dolní 153, 580 01 Havlíčkův Brod, veletrh@hejkal.cz.