Informace pro vystavovatele

Vážení vystavovatelé,
34. Podzimní knižní veletrh se bude konat 11. a 12. října 2024 v Kulturním domě Ostrov a část doprovodných programů též  v Krajské knihovně Vysočiny v Havlíčkově Brodě. Jeho motto zní Babylon příběhů. Část doprovodného programu bude věnována překladům z mnoha úhlů pohledu: překladatelům jako stavitelům mostů mezi národy a kulturami, roli umělé inteligence, překladům české literatury ve světě aj.
Uzávěrka přihlášek bude v pátek 30. srpna 2024. Už teď, mnoho měsíců před veletrhem, je ale přihlášeno více než 50 vystavovatelů a další se stále hlásí. Proto prosím neváhejte, rezervujte si ubytování, místo v doprovodném programu a vyplňte přihlášku.

Základní informace

Místo konání:
Kulturní dům Ostrov, Na Ostrově 28, Havlíčkův Brod                                            Krajská knihovna Vysočiny, Žižkova 4344, Havlíčkův Brod (část doprovodných programů)

Registrace a instalace stánků:

Ve čtvrtek 10. října od 13 do 19 hodin,                                                                           v pátek 11. října od 7 do 10 hodin.

Vyklízení stánků:
V sobotu 12. října od 17 do 19 hodin.
Otvírací doba:
V pátek 11. října od 10 do 19 hodin
(pro vystavovatele je sál otevřen od 7 hodin),
v sobotu 12. října od 9 do 17 hodin
(pro vystavovatele je sál otevřen od 8.30).
Vstupné
Dvoudenní slosovatelná vstupenka stojí 90 Kč. Pokud předložíte vstupenku z loňského veletrhu, můžete si tu letošní koupit za poloviční cenu, tedy za 45 Kč. Vstupenka platí na 34. Podzimní knižní veletrh (neomezeně po celou dobu veletrhu), do Galerie výtvarného umění a Muzea Vysočiny – Havlíčkova domu (po jednom vstupu během veletrhu) a na všechny doprovodné programy v Kulturním domě Ostrov a v Krajské knihovně Vysočiny.
Rozhlasové hlášení
Požadavky na rozhlasová hlášení odevzdávejte v tiskovém středisku na balkoně v prvním patře. Rozhlasové hlášení je pro vystavovatele bezplatné.
Tiskové středisko
Tiskové středisko je umístěno na balkoně v prvním patře Kulturního domu Ostrov. Je určeno především akreditovaným novinářům, ale i vystavovatelům, knižním blogerům a odborným návštěvníkům Podzimního knižního veletrhu. Tiskové středisko provozuje Centrum Vysočina, o.p.s., pořadatel Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského.

Místa a ceny

Velké tržní místo stojí 13 400 Kč. Cena zahrnuje stůl o rozměrech cca 2,4 x 0,8 m, 2 židle, 4 vystavovatelské průkazy, zařazení do katalogu a přístup na virtuální veletrh. Příplatek za umístění v hlavním sále a na jevišti je 2 400 Kč/1 místo. Velká tržní místa jsou umístěna především v hlavním sále Kulturního domu Ostrov, ale také v předsálí, na jevišti a v přísálí.

Pohled do hlavního sálu:

Velké místo v sále – na kraji řady:

Velké místo v sále – v řadě:


Velké místo v předsálí:

Velké místo na jevišti:

Velké místo v přísálí:

 

Malé tržní místo stojí 7 100 Kč. Cena zahrnuje stůl o rozměrech cca 1,2 x 0,8 m, 2 židle, 2 vystavovatelské průkazy, zařazení do katalogu a přístup na virtuální veletrh. Malá tržní místa jsou umístěna zásadně v prvním patře Kulturního domu Ostrov.

Malé tržní místo na chodbě:

Malé tržní místo na balkoně:

Malá tržní místa na chodbě:

Malá tržní místa na balkoně:

Ke každému místu si můžete objednat přípojku elektrického proudu (za 1 500 Kč na oba dva dny).

Doprovodný program

Doprovodný program je velmi důležitý a účinný pomocník při propagaci knih. Uveřejňujeme ho jak na internetových stránkách veletrhu a na sociálních sítích, tak v řadě celostátních i regionálních tištěných médií, propagujeme v Českém rozhlase aj.

Pro doprovodný program si můžete pronajmout čtyři prostory.

Salonek 1 a Salonek 2 v prvním patře Kulturního domu Ostrov. Každý je pro cca 30 lidí, ozvučený. Pronájem stojí 400 Kč na 40 minut, v ceně je 5 dvoudenních vstupenek. Hlavní výhodou obou salonků je, že jsou přímo v centru dění, návštěvníci vůbec nemusí opustit veletržní prostory.

Salonek 1:

Salonek 2:

Schody Krajské knihovny Vysočiny. Krásný vstupní prostor knihovny, ozvučený, pro až 80 lidí. Pronájem stojí 600 Kč na 60 minut, v ceně je 10 dvoudenních vstupenek. Hlavní výhodou Schodů je, že kolem procházejí čtenáři knihovny a program tak může oslovit a přilákat velké množství návštěvníků – to na druhé straně znamená, že nelze počítat s absolutním klidem a soustředěním.

Sál Krajské knihovny Vysočiny. Uzavřený prostor až pro 100 lidí, ozvučený a (jako jediný) vybavený dataprojektorem. Pronájem stojí 600 Kč na 60 minut, v ceně je 10 dvoudenních vstupenek. Sál je vhodný především pro velmi známé autory a pořady, u nichž se předpokládá velký zájem návštěvníků.

Autogramiády je možné pořádat u stánku, v sobotu předběžně také u stánku Českého rozhlasu Vysočina (v pátek odtamtud vysílá živě veletržní studio). Komornější setkání se mohou konat i v literární kavárně Petrkov na balkoně Kulturního domu Ostrov.

Prostory a termíny pro doprovodný program si můžete zamlouvat už teď, najdete je v této tabulce.

Ke všem programům si můžete objednat moderování. Moderují studenti – absolventi Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. Ti se začátkem září spojí s nakladatelem a/nebo autorem a domluví se na všech podrobnostech. Moderování stojí 300 Kč za 1 program.

Dotazy a informace: PhDr. Markéta Hejkalová, Dolní 153, 580 01 Havlíčkův Brod, veletrh@hejkal.cz.