Protiepidemická opatření na veletrhu

Vážení návštěvníci,

na letošní 31. Podzimní knižní veletrh jsme pro vás připravili množství zajímavých vystavovatelů, bohatý doprovodný program, ale také několik protiepidemických opatření.

Zaručujeme vám větší rozestupy mezi stánky (i za cenu, že jsme museli odmítnout několik vystavovatelů, kteří se přihlásili po uzávěrce), pravidelné větrání a dezinfekci jak u vchodu, tak u většiny stánků. Doprovodný program se bude konat nejen v saloncích Kulturního domu Ostrov, ale také ve vzdušných prostorách nové budovy Krajské knihovny Vysočiny.

Od vás očekáváme, že s sebou budete mít certifikát o ukončeném očkování proti covidu, potvrzení o platném negativním antigenním nebo PCR testu, nebo potvrzení o prodělaném covidu. Díky laskavosti Nemocnice Havlíčkův Brod je možné využít zdejšího testovacího centra – pro návštěvníky a vystavovatele veletrhu budou vyhrazené časy v pátek 15. října od 9 do 12 hodin a v sobotu 16. října od 8 do 10 hodin. Služba je určena všem, kdo mají platné zdravotní pojištění ČR, je nutno registrovat se přes objednávkový systém Kraje Vysočina, kde bude rezervace možná od 12. října.

Nutné budou i respirátory – ale protože vstupenky jsou dvoudenní, není problém se jít třeba několikrát za hodinu nadýchat čerstvého vzduchu, třeba se sklenkou vína od firmy Pozdní sběr nebo s veletržním pivem Volvox Globator. Prosíme vás i o zachovávání co největších možných rozestupů.

Veletrh bude mít otevřeno v pátek 15. října od 10 do 19 hodin a v sobotu 16. října od 9 do 17 hodin. Těšíme se na vás.