Nejnovější informace

31. Podzimní knižní veletrh proběhne podle plánu v pátek a v sobotu 15. a 16. října v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě. Některé doprovodné programy se budou konat v nové budově Krajské knihovny Vysočiny, která je hned vedle.

Vystavovatelů nakonec bude 132. To je záměrně o něco méně než v obvyklých letech. Neoslovovala jsem nové vystavovatele a dokonce jsem odmítala i ty, kdo se přihlásili po uzávěrce. Chtěla jsem tak zajistit větší rozestupy mezi stánky a tím i mezi lidmi.

Protiepidemická opatření se nevyhnou ani veletrhu – nakladatelé, spisovatelé i návštěvníci by s sebou měli mít buď certifikát o ukončeném očkování, platný negativní test nebo doklad o prodělaném covidu. Nemocnice Havlíčkův Brod vstřícně posílila provoz testovacího centra v době veletrhu – děkujeme. Samozřejmostí budou i respirátory ve vnitřních prostorách a dezinfekce rukou.

Hlavní motto veletrhu zůstává stejné, jaké mělo být loni – Země skrytých úsměvů. Stejně se jmenuje i kniha povídek 30 autorů, která měla být loni vydána k 30. veletrhu – ale ten se nakonec nekonal a kniha ho zastoupila. Na letošním veletrhu proběhne jak odložený křest knihy Země skrytých úsměvů, tak dvě velké autogramiády s účastí mnoha autorů.

Dílčím tématem veletrhu je i Karel Havlíček Borovský a svoboda slova ve 21. století. Před dvěma sty lety se narodil Karel Havlíček Borovský, před sto lety byl založen světový PEN klub a spojnicí obou výročí je právě důležitost svobody slova.

Doprovodný program je velmi bohatý. Profesor Martin Hilský, Alena Mornštajnová, Petr Stančík, Irena Obermannová, Michael Kocáb, Radka Denemarková, Ivan Kraus, Lidmila Kábrtová, Michal Viewegh či rakouský autor Andreas Pittler… to jen několik nejznámějších jmen. Celý program lze najít na webových stránkách veletrhu.

Dvoudenní slosovatelná vstupenka stojí 60 Kč , návštěvníci s ní mohou na veletrh libovolně přicházet a odcházet. Vstupenka + kniha Země skrytých úsměvů + veletržní katalog stojí 269 Kč.

31. Podzimní knižní veletrh bude mít pro veřejnost otevřeno v pátek 15. října od 10 do 19 hodin a v sobotu 16. října od 9 do 17 hodin a více informací lze najít na stránkách veletrhu.