Nové knihy na veletrhu

Milí čtenáři a přátelé Podzimního knižního veletrhu,

na tomto místě jsme upozorňovali na nové knihy, které nakladatelé chtěli na veletrh přivézt. Na veletrhu jste si je bohužel koupit nemohli, ale můžete si je objednat u jednotlivých nakladatelů.

Přímo k jubilejnímu 30. Podzimnímu knižnímu veletrhu vyšla sbírka 30 + 3 povídek Země skrytých úsměvů. Můžete si ji koupit mj. také  lahůdkách Hejkal v Dolní ulici 153 v Havlíčkově Brodě. Více se o ní dozvíte zde.

Petra Braunová vydala dětskou knihu Eda se nedá – příběh dítěte slavných rodičů z prostředí šoubyznysu. Další informace najdete na stránkách www.petrabraunova.cz.

Další dva tituly chtělo přivézt nakladatelství Madal Bal. Jsou to kartičky Andělé, poslové radosti a knížka Barvy života – skrytý význam barev a zvířat s omalovánkami. Více informací zde.

Dalším titulem měla být kniha Hany Lipovské a Jany Bobošíkové Aby bylo jasno aneb Vrátí se Marx a Lenin? Více informací na stránkách isde.cz.

Nakladatelství Hejkal na veletrhu chtělo představit rakouskou historickou detektivku Andrease Pittlera Případ podivné sebevraždy, první svazek cyklu Vídeňské zločiny. Více informací zde.

Nakladatelství CBS vydává fotografické knihy leteckých pohledů. Na veletrhu chtělo představit mj. unikátní knihu ke 101. výročí vzniku Československa – 101 + 101 leteckých pohledů na Česko a Slovensko. Více informací na stránkách www.cbs-cesko.cz.

Fotografickou publikaci – monografii Dany Vitáskové – chystalo na veletrh i Foto Mida. Více informací na stránkách www.fotomida.cz.

Nakladatelka Helena Rezková chtěla na veletrhu uvést knihu Sto let autobusové dopravy na Novoměstsku. K zakoupení na stránkách http://www.regiona.cz/

Nakladatelství Eva Gmentová (stánek 111, http://www.knihy-radosti.cz/) chtělo přivézt mj. praktickou příručku Pojištění v kostce nebo knihu pro děti Veverka a medvěd.

Nakladatelství Mám talent vydalo řadu knih věnovaných tvůrčímu psaní – mj. knihu rozhovorů s 16 úspěšnými českými autorkami a autory O psaní… chci vědět víc. Více informací na stránkách http://www.mam-talent.eu/

Martin Patřičný chtěl na veletrhu uvést oblíbenou knihu Tajemství dřeva a Patřičnou čítanku – veselé i léčivé čtení o knihách a čtení. Koupit si je můžete na stránkách http://www.patricny.com/

Mnoho zajímavých knih chystalo na veletrh nakladatelství Books and Pipes. První z nich napsal Daniel Low Beer, jmenuje se Archy života s podtitulem Historie rodu Löw-Beer mezi vilou Tugendhat a Schindlerovým seznamem. Více informací o ní najdete zde.

Další zajímavé knih z nakladatelství Books and Pipes jsou sborník Alexandra Vondry Musí být ekologie alarmistická?, monografie známého architekta Petra Pelčáka nebo známí a oblíbení Broučci Jana Karafiáta s ilustracemi mladé výtvarnice Terezy Konupčíkové.

Dětem je určena i historická fantasy Světlany Glaserové Osiánův cestovní kotlík aneb s Kelty nejsou žerty.

Společnost Jana Zrzavého (stánek 113) chystala na veletrh nové vydání unikátní knihy Jana Zrzavého Jeníkovy pohádky.