Podzimní knižní veletrh bude už za pár dní

29. Podzimní knižní veletrh – tisková informace k 1. říjnu

Již velmi brzy, za 11 dní, se v Havlíčkově Brodě bude konat 29. Podzimní knižní veletrh – 11. a 12. října v Kulturním domě Ostrov. Vystavovatelé se stále hlásí. K dnešnímu dni je přihlášených celkem 170 vystavovatelů a zbývá jedno poslední volné tržní místo. Stále přibývá i autorů, kteří vystoupí v doprovodném programu veletrhu. K dnešnímu dni jich je 71, ale několik zajímavých jmen má účast ještě potvrdit.

Motto veletrhu Zločiny a tresty odkazuje k tématu vin a odpuštění v historii i v mezilidských vztazích a také k detektivní literatuře. Polský autor kriminálníchm románů Zygmunt Miloszewski účast na poslední chvíli bohužel zrušil, ale nakladatelství Host připravilo prto návštěvníky veletrhu náhradu více než adekvátní: Petra Dvořáková, která loni vzbudila pozornost románem Dědina, představí svůj nový román Chirurg. Pozoruhodný slovenský spisovatel Pavol Rankov představí skvělou knihu Legenda o jazyku, v níž se prolínají hrůzy normalizační doby s legendou o Janu Nepomuckém. Ze Slovenska přijede ještě jeden autor, Jozef Banáš.

Na veletrhu se představí mnoho mladších českých autorek a autorů – možná dosud ne tak známých, ale o to zajímavějších: Ondřej Buddeus, Lidmila Kábrtová, Martin Jun, Karel Osoha, Ondřej Kavalír, Petr Bobek, Dora Kaprálová, Tomáš Crlík, Eva Tvrdá, Jiří Lojín, Milan Sochora, Lenka Šíková a Jan Marek Šík, Danka Šárková, Michal Vrba, Viktorie Hanišová, Kristýna Freiová a mnoho dalších.

Ani letos ovšem nebudou chybět známí a oblíbení hosté veletrhu: Martin Hilský, Jiří Grygar, Arnošt Vašíček, Václav Větvička, Michal Viewegh, Aleš Palán, Irena Dousková a další.

Návštěvníci veletrhu mohou letos vyhrát neobvyklé množství cen – celkem 44! Kromě knižních kolekcí jsou mezi nimi zájezdy do Maďarska, víkendy v hotelu Brixen, kolekce francouzských vín, předplatné Deníku N, poukazy do kavárny Hejkal… ale knihy vysoce převažují, tak jak to má na knižním veletrhu být.

Veletrh bude otevřen v pátek 11. října od 10 do 19 hodin a v sobotu 12. října od 9 do 17 hodin. Všechny další informace sledujte na těchto stránkách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *