Ceny za nejkrásnější knihy veletrhu

Nejkrásnější knihy 31. Podzimního knižního veletrhu

Vážení vystavovatelé,

i v letošním roce se můžete hlásit do soutěže o nejkrásnější knihy Podzimního knižního veletrhu. Kraj Vysočina udělí cenu za nejkrásnější knihu spjatou s Vysočinou (60 000 Kč, polovina pro autora, polovina pro nakladatele), město Havlíčkův Brod cenu za nejkrásnější knihu veletrhu (40 000 Kč pro nakladatele) a Tiskárny Havlíčkův Brod a.s. cenu za nejkrásnější dětskou knihu (sleva ve výši 31 000 Kč na výrobu knihy v THB). Dále bude udělena cena čtenářů Krajské knihovny Vysočiny a posluchačů Českého rozhlasu Vysočina, odměnou bude propagace nakladatele v Českém rozhlase Vysočina.

Vítězné knihy vybere odborná porota, jejím předsedou je letos spisovatel Miloš Urban.

Knihy přihlašujte do 16. září 2021 na adrese Krajská knihovna Vysočiny, Petr Bobek, Žižkova 4344, 580 01 Havlíčkův Brod. Další informace můžete získat na e-mailové adrese bobek@kkvysociny.cz, telefonu 724 300 025 nebo na stránkách Krajské knihovny Vysočiny.

Nejkrásnější knihy 30. Podzimního knižního veletrhu

Od roku 2005 jsou ceny za nejkrásnější knihy Podzimního knižního veletrhu předávány pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina. Také v letošním roce byla soutěž jednou ze součástí doprovodného programu 30. Podzimního knižního veletrhu.

Kraj Vysočina udělil Cenu Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu Vysočiny. Toto ocenění mohly získat knihy, které jsou s krajem Vysočina spjaté obsahově a tematicky, přičemž nebylo podmínkou, aby jejich nakladatelé či autoři měli sídlo v Kraji Vysočina.

Město Havlíčkův Brod udělilo Cenu za nejkrásnější knihu veletrhu; do této kategorie byly zahrnuty jak knihy beletristické, tak populárně-naučné a naučné (fiction i non-fiction); v dřívějších ročnících mohly být oceněny pouze knihy beletristické.

Tiskárny Havlíčkův Brod, a. s., udělily Cenu za nejkrásnější dětskou knihu.

Oceněný nakladatel získal slevu na výrobu publikace v Tiskárnách Havlíčkův Brod, a.s.

I v letošním roce byla udělena Cena čtenářů Krajské knihovny Vysočiny a posluchačů Českého rozhlasu Vysočiny, knihy o regionu a v regionu vydané tak mohly být i letos oceněny hned dvakrát. Informace o přihlášených knihách byly dostupné na webových stránkách Českého rozhlasu Vysočina a ve vysílání Českého rozhlasu Vysočina. Posluchači mohli svým hlasováním vybrat tu knihu, která je nejvíc zaujala.

Ceny za nejkrásnější knihy 30. Podzimního knižního veletrhu byly předány individuálně.

Oceněny byly tyto knihy:

Cena Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu Vysočiny

nakladatelství: Nezávislý podmelechovský spolek

autor: Miloš Doležal

titul: Kde není motorka, lépe chodit pěšky

Cena města Havlíčkův Brod za nejkrásnější knihu veletrhu
nakladatelství: Academia

autor: Naděžda Blažíčková-Horová – Eliška Havlová

titul: Oldřich Blažíček

Cena Tiskáren Havlíčkův Brod za nejkrásnější dětskou knihu
nakladatelství: Nezávislý podmelechovský spolek

autor: Miloš Doležal

titul: Pepito, (ne)plivej!

Cena čtenářů Krajské knihovny Vysočiny a posluchačů Českého rozhlasu Vysočiny

nakladatelství: CBS Nakladatelství

autor: Milan Paprčka – Martina Grznárová

titul: Jihlavsko z nebe

 

Ceny za nejkrásnější knihy 29. Podzimního knižního veletrhu byly vyhlášeny a předány na závěr prvního dne veletrhu v pátek 11. října ve 20 hodin na Staré radnici v Havlíčkově Brodě. Předsedou poroty byl ředitel programu Českého rozhlasu Ondřej Nováček, ceny předali hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, starosta Havlíčkova Brodu a senátor Jan Tecl a ředitelka Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s. Ludmila DočkalováCenu Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu spjatou s Vysočinou získalo nakladatelství Eliška Štěpánová/Měsíc ve dne za knihu Josefa Kroutvora Archa Petrkov. Cenu města Havlíčkova Brodu za nejkrásnější knihu veletrhu získalo nakladatelství Labyrint za knihu Ondřeje Horáka a Vojtěcha Šedy Průvodce neklidným územím II. Cenu Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s. za nejkrásnější dětskou knihu získala Mladá fronta za knihu Kláry Smolíkové Pozor, v knihovně je kocour!, a cenu čtenářů Krajské knihovny vysočiny a posluchačů Českého rozhlasu Vysočina získalo nakladatelství CBS za knihu Matúše KrajňákaKamila Glovni a Martiny Grznárové Pelhřimovsko z nebe. Více informací o cenách najdete mj. na stránkách Kraje Vysočina.