Ceny za nejkrásnější knihy veletrhu

I na 30. Podzimním knižním veletrhu, který se bude konat 23. a 24. října 2020, budou uděleny ceny za nejkrásnější knihy veletrhu. Soutěž o nejkrásnější knihy veletrhu pořádá Krajská knihovna Vysočiny, přesná pravidla a podmínky budou vyhlášeny na jaře 2020.

Od roku 2015 jsou ceny za nejkrásnější knihy Podzimního knižního veletrhu předávány pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina.

Kraj Vysočina udělí Cenu Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu Vysočiny. Toto ocenění mohou získat knihy, které jsou s krajem Vysočina spjaté obsahově a tematicky, přičemž není podmínkou, aby jejich nakladatelé či autoři měli sídlo v Kraji Vysočina. Knihy mohou být oceněny dokonce hned dvakrát – cenou Kraje Vysočina a také cenou čtenářů knihovny a posluchačů Českého rozhlasu Vysočiny.

Město Havlíčkův Brod udělí Cenu za nejkrásnější knihu veletrhu. Do této kategorie jsou zahrnuty jak knihy beletristické, tak populárně-naučné a naučné (fiction i non-fiction).

Tiskárny Havlíčkův Brod, a. s., udělí Cenu za nejkrásnější dětskou knihu formou slevy při výrobě knihy.

Vyhlášení vítězů soutěže se uskuteční v pátek 23. října 2020 ve 20:00 hodin.

Ceny za nejkrásnější knihy 29. Podzimního knižního veletrhu byly vyhlášeny a předány na závěr prvního dne veletrhu v pátek 11. října ve 20 hodin na Staré radnici v Havlíčkově Brodě. Předsedou poroty byl ředitel programu Českého rozhlasu Ondřej Nováček, ceny předali hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, starosta Havlíčkova Brodu a senátor Jan Tecl a ředitelka Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s. Ludmila DočkalováCenu Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu spjatou s Vysočinou získalo nakladatelství Eliška Štěpánová/Měsíc ve dne za knihu Josefa Kroutvora Archa Petrkov. Cenu města Havlíčkova Brodu za nejkrásnější knihu veletrhu získalo nakladatelství Labyrint za knihu Ondřeje Horáka a Vojtěcha Šedy Průvodce neklidným územím II. Cenu Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s. za nejkrásnější dětskou knihu získala Mladá fronta za knihu Kláry Smolíkové Pozor, v knihovně je kocour!, a cenu čtenářů Krajské knihovny vysočiny a posluchačů Českého rozhlasu Vysočina získalo nakladatelství CBS za knihu Matúše KrajňákaKamila Glovni a Martiny Grznárové Pelhřimovsko z nebe. Více informací o cenách najdete mj. na stránkách Kraje Vysočina.