Nové knihy na veletrhu

Milí návštěvníci 30. Podzimního knižního veletrhu,

na tomto místě začínáme upozorňovat na nové knihy, které nakladatelé na veletrh přivezou. Můžete si je koupit u jejich stánků, případně objednat přímo u nich. Knihy budeme uveřejňovat tak, jak nám je vystavovatelé budou oznamovat.

Přímo k jubilejnímu 30. Podzimnímu knižnímu veletrhu vychází sbírka 30 + 3 povídek Země skrytých úsměvů. Můžete si ji koupit u pokladny veletrhu nebo u stánku 203 (nakladatelství Hejkal). Více se o ní dozvíte zde.

Začínáme s dětskou knihou Petry Braunové Eda se nedá – příběh dítěte slavných rodičů z prostředí šoubyznysu. Knihu si můžete koupit u stánku č. 122, další informace najdete na stránkách www.petrabraunova.cz.

Další dva tituly přiváží nakladatelství Madal Bal. Jsou to kartičky Andělé, poslové radosti a knížka Barvy života – skrytý význam barev a zvířat s omalovánkami. Můžete si je koupit na jevišti u stánku 94, více informací zde.

Dalším titulem je kniha Hany Lipovské a Jany Bobošíkové Aby bylo jasno aneb Vrátí se Marx a Lenin? Můžete si ji koupit u stánku Institutu svobody a demokracie, č. 156. Více informací na stránkách isde.cz.

Nakladatelství Hejkal na veletrhu představí rakouskou historickou detektivku Andrease Pittlera Případ podivné sebevraždy, první svazek cyklu Vídeňské zločiny. Kniha bude pokřtěna za účasti autora v sobotu 24. října ve 12 hodin. Knihu si můžete koupit na stánku 203 na balkoně, více informací zde.

Nakladatelství CBS vydává fotografické knihy leteckých pohledů. Na veletrhu představí mj. unikátní knihu ke 101. výročí vzniku Československa – 101 + 101 leteckých pohledů na Česko a Slovensko. Koupit si ji můžete na stánku 39.4 v přísálí u hlavního sálu, více informací na stránkách www.cbs-cesko.cz.

Fotografickou publikaci – monografii Dany Vitáskové – přiveze na veletrh i Foto Mida. Můžete si ji koupit na stánku 184, více informací na stránkách www.fotomida.cz.

Nakladatelka Helena Rezková představí na veletrhu knihu Sto let autobusové dopravy na Novoměstsku. K zakoupení na stánku 158, nebo na stránkách http://www.regiona.cz/

Nakladatelství Eva Gmentová (stánek 111, http://www.knihy-radosti.cz/) přiveze mj. praktickou příručku Pojištění v kostce nebo knihu pro děti Veverka a medvěd.

Nakladatelství Mám talent představí na veletrhu řadu knih věnovaných tvůrčímu psaní – mj. knihu rozhovorů s 16 úspěšnými českými autorkami a autory O psaní… chci vědět víc. Koupit si je můžete na stánku 129, více informací na stránkách http://www.mam-talent.eu/

Martin Patřičný uvede na veletrhu oblíbenou knihu Tajemství dřeva a Patřičnou čítanku – veselé i léčivé čtení o knihách a čtení. Koupit si je můžete buď u stánku 160, nebo na stránkách http://www.patricny.com/

Mnoho zajímavých knih přiváží na veletrh nakladatelství Books and Pipes. První z nich napsal Daniel Low Beer, jmenuje se Archy života s podtitulem Historie rodu Löw-Beer mezi vilou Tugendhat a Schindlerovým seznamem. Knihu si můžete koupit u stánku 64, více informací o ní najdete zde.

Další zajímavé knih z nakladatelství Books and Pipes (stánky 64 a 202) jsou sborník Alexandra Vondry Musí být ekologie alarmistická?, monografie známého architekta Petra Pelčáka nebo známí a oblíbení Broučci Jana Karafiáta s ilustracemi mladé výtvarnice Terezy Konupčíkové.

Dětem je určena i historická fantasy Světlany Glaserové Osiánův cestovní kotlík aneb s Kelty nejsou žerty, který autorka představí v pátek 23. října v 11 hodin.

Společnost Jana Zrzavého (stánek 113) přiveze na veletrh nové vydání unikátní knihy Jana Zrzavého Jeníkovy pohádky.