Nejkrásnější knihy 30. Podzimního knižního veletrhu

I na 30. Podzimním knižním veletrhu, který se bude konat 23. a 24. října 2020, budou uděleny ceny za nejkrásnější knihy veletrhu. Soutěž o nejkrásnější knihy veletrhu pořádá Krajská knihovna Vysočiny.

Od roku 2015 jsou ceny za nejkrásnější knihy Podzimního knižního veletrhu předávány pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina.

Kraj Vysočina udělí Cenu Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu Vysočiny. Toto ocenění mohou získat knihy, které jsou s krajem Vysočina spjaté obsahově a tematicky, přičemž není podmínkou, aby jejich nakladatelé či autoři měli sídlo v Kraji Vysočina. Knihy mohou být oceněny dokonce hned dvakrát – cenou Kraje Vysočina a také cenou čtenářů knihovny a posluchačů Českého rozhlasu Vysočina.

Město Havlíčkův Brod udělí Cenu za nejkrásnější knihu veletrhu. Do této kategorie jsou zahrnuty jak knihy beletristické, tak populárně-naučné a naučné (fiction i non-fiction).

Tiskárny Havlíčkův Brod, a. s., udělí Cenu za nejkrásnější dětskou knihu formou slevy při výrobě knihy.

Knihy (dva výtisky každého přihlašovaného titulu) je třeba poslat do 20. září 2020 na adresu : Krajská knihovna Vysočiny, Miroslava Dobrovolná, Havlíčkovo nám. 87, 580 01 Havlíčkův Brod, e-mail dobrovolna@kkvysociny.cz, tel. 569 400 494. Více informací najdete na stránkách Krajské knihovny Vysočiny.

Vyhlášení vítězů soutěže se uskuteční v pátek 23. října 2020 ve 20:00 hodin v sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě.

 

 

Ceny za nejkrásnější knihy 29. Podzimního knižního veletrhu byly vyhlášeny a předány na závěr prvního dne veletrhu v pátek 11. října ve 20 hodin na Staré radnici v Havlíčkově Brodě. Předsedou poroty byl ředitel programu Českého rozhlasu Ondřej Nováček, ceny předali hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, starosta Havlíčkova Brodu a senátor Jan Tecl a ředitelka Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s. Ludmila DočkalováCenu Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu spjatou s Vysočinou získalo nakladatelství Eliška Štěpánová/Měsíc ve dne za knihu Josefa Kroutvora Archa Petrkov. Cenu města Havlíčkova Brodu za nejkrásnější knihu veletrhu získalo nakladatelství Labyrint za knihu Ondřeje Horáka a Vojtěcha Šedy Průvodce neklidným územím II. Cenu Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s. za nejkrásnější dětskou knihu získala Mladá fronta za knihu Kláry Smolíkové Pozor, v knihovně je kocour!, a cenu čtenářů Krajské knihovny vysočiny a posluchačů Českého rozhlasu Vysočina získalo nakladatelství CBS za knihu Matúše KrajňákaKamila Glovni a Martiny Grznárové Pelhřimovsko z nebe. Více informací o cenách najdete mj. na stránkách Kraje Vysočina.

V roce 2018 byly oceněny tyto knihy:

Cena Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu Vysočiny
nakladatelství:  Nezávislý podmelechovský spolek
autor:                 Doležal, Miloš
titul:                   Neklidný zadek mě pálí

Cena města Havlíčkův Brod za nejkrásnější knihu veletrhu
nakladatelství:   Toužimský a Moravec
autor:                 Prokop, Vladimír
titul:                   Ilustrátoři dobrodružství

Cena Tiskáren Havlíčkův Brod za nejkrásnější dětskou knihu
nakladatelství:   Labyrint
autor:                 Walliman, Dominic – Newman, Ben
titul:                   Profesor Astrokocour – Hranice vesmíru

 
Cena čtenářů Krajské knihovny Vysočiny a posluchačů Českého rozhlasu Vysočiny
nakladatelství:  Tváře
autor:                Stehlík, Eduard
titul:                  Jan Kubiš