Dopravní situace v Havlíčkově Brodě

Milí vystavovatelé, milí návštěvníci Podzimního knižního veletrhu,

nedejte se odradit katastrofickými zprávami o dopravě v Havlíčkově Brodě. Situace je vážná, nikoliv však zoufalá.

Pokud pojedete po D1 od Prahy a sjedete na exitu 90 Humpolec, přijedete jako obvykle do Havlíčkova Brodu, minete hotel Slunce, na kruhovém objezdu sjedete třetím výjezdem na most přes Sázavu – a hned za ním odbočíte doprava (odbočka je označena oranžovým ukazatelem s nápisem Žďár n. S. a Ždírec n. D.) – a dojedete přímo ke Kulturnímu domu Ostrov.

Pokud pojedete po D1 od Brna, sjedete na exitu 112 Jihlava a pojedete po silnice 38 na Havlíčkův Brod. Pokud se chcete vyhnout dlouhým kolonám před Havlíčkovým Brodem, můžete na velké křižovatce ve Štokách odbočit doprava, dojet po silnici 350 do obce Šlapanov – a hned odbočit ostře doleva (je tam už i ukazatel na Havlíčkův Brod). Pak pojedete stále rovně, minete obce Baštínov, Vysoká, přejedete kruhový objezd (tedy sjedete z něj prvním výjezdem), po mostě přejedete koleje, za nimi se dáte doleva, pak na dalším kruhovém objezdu doprava na most přes Sázavu – a hned za ním odbočíte doprava, viz výše. Tato trasa je podrobně popsána zde.

Cesta od Kolína po silnici 38 může být problematičtější kvůli kolonám na obchvatu. Pokud kolony skutečně budou (což není jisté!) můžete se jim zkusit vyhnout tak, že na křižovatce mezi dvěma Penny Markety odbočíte doleva, po ulici Pražská pojedete pořád rovně dolů až ke kruhovému objezdu, z toho sjedete druhým výjezdem (tedy stále rovně) a po ulici, která se už jmenuje Dobrovského, dojedete na křižovatku, kde zabočíte doleva ke gymnáziu. Za gymnáziem odbočíte doprava a malou ulicí na Valech pojedete pořád dolů, až dojedete na Žižkovu ulici ke Kulturnímu domu Ostrov.

Veletrh se vám velmi omlouvá za komplikace (které ovšem nezavinil) a ze všech sil se vám je bude snažit vynahradit dobrými prodeji a příjemnou atmosférou.

Šťastnou cestu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *